Buďte vítáni

právě jste navštívili stránky místní akční skupiny MAS Moravský kras z.s. Tento spolek působí na území  59 obcí  a měst ležících severovýchodně od Brna a rozvíjí území metodou Leader.

Pohádkové království je nejlepším projektem MAS na Slovensku

Rozprávkové kráľovstvo slimáčika Kraska - víťazný projekt súťaže "Projekty MAS" ocenený odbornou komisiou Ministerstva Pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, Pôdohospodárskej platobnej agentúry a Národnej siete rozvoja vidieka Slovenskej Republiky. Sklenenú gravírovanú plaketu odovzdal Ing. Martin Barbarič generálný riaditeľ sekcie rozvoja vidieka a priamych platieb MPRV SR na konferencii Národnej siete rozvoja vidieka SR dňa 20.11.2014.

Prezentace ze semináře "Úspory energie 2014"

MAS Moravský kras z.s. zorganizovala 30. října 2014 tradiční seminář zaměřený na dosahování energetických úspor a podporu obnovitelných zdrojů energie na území Moravského krasu. 9 přednášejících prezentovalo zajímavá a aktuální témata a my Vám nyní přinášíme prezentace jednotlivých vystoupení.

Vyzkoušejte katalog dobré praxe

Na web MAS Moravský kras byl vložen další výstup projektu ENERGYREGION, katalog příkladů dobré praxe. Tento katalog slouží jako ukázka konkrétních již realizovaných projektů v oblasti využívání obnovitelných zdrojů energie a dosahování energetických úspor, které se v praxi osvědčily.

Pozvánka na závěrečnou konferenci projektu ENERGYREGION

Zveme nás na konferenci, kterou se uzavírá tříletý projekt ENERGYREGION spolurealizovaný MAS Moravský kras. Dvoudenní konference se koná v termínu 25. - 26. listopadu 2014 ve Wroclawi v Polsku. Jednacím jazykem je angličtina.

Žádejte značku MORAVSKÝ KRAS regionální produkt

MAS Moravský kras o.s. vyhlašuje výzvu k předkládání žádostí o udělení regionální značky na výrobky, produkty a služby v cestovním ruchu. Značku uděluje MAS od roku 2007 na výrobky a produkty, v tomto roce se rošiřuje i na služby v cestovním ruchu. Příjem žádostí končí v pondělí 10. listopadu 2014!

Pozvánka na seminář Úspory energie 2014 v Blansku

MAS Moravský kras o.s. Vás zve na tradiční podzimní seminář věnovaný dosahování energetických úspor a podpoře obnovitelných zdrojů energie na území Moravského krasu. Seminář se koná ve čtvrtek 30. října 2014 v Blansku.
Registrace na seminář byla prodloužena do neděle 26. října 2014.

Navštivte Galerii pod Skalkou

Malířka Hela Kešeová-Hudcová, držitelka značky MORAVSKÝ KRAS regionální produkt, v minulém týdnu otevřela v Ochozu u Brna Galerii pod Skalkou. Galerie je otevřena každou sobotu od 10 do 16 hodin. Přijďte si prohlédnout malebné obrazy z našeho kraje.

Dva držitelé značky MORAVSKÝ KRAS regionální produkt oceněni regionální potravinou JMK

Dva výrobci a držitelé značky MORAVSKÝ KRAS regionální produkt byly na začátku října oceněni značkou Regionální potravina Jihomoravského kraje. Prvním je uzený duhový pstruh z rybářství Skalní mlýn, druhým je kozí tvarohové žervé vyrobené na rodinné farmě Sedlák v Šošůvce.

Vítězům blahopřejeme!

Medový jarmark ve Sloupu

Zveme vás na 6. sloupský medový jarmark, který se koná v sobotu 20.9.2014.

Nové číslo novin Doma v Moravském krasu

Vážení čtenáři, vyšlo nové číslo novin Doma v Moravském krasu. Dočtete se o nových držitelích značky regionální produkt, o království šneka Krasíka nebo třeba o nové strategii 2014-2020.

[1]      «      5   |   6   |   7   |   8   |   9   |   10   |   11   |   12   |   13   |   14   |   15      »      [52]

Obec Senetářov, Spolek Muzeum Senetářov pořádají 16.06.2017 v zahradě muzea Senetářovské gulášové slavnosti. Zahájení ve 13:00.

21.3.2018

28. Velikonoční jedovnický jarmark, sobota 24. března 2018 od 7.30 do 16.00 hodin v sále KD Jedovnice

24.11.2017

27. Mikulášský knižní jarmark, sobota – 2. prosince 2017, otevřeno od 7.30 do 12.00 hodin, sál KD Jedovnice a u KD