Buďte vítáni

právě jste navštívili stránky místní akční skupiny MAS Moravský kras z.s. Tento spolek působí na území  59 obcí  a měst ležících severovýchodně od Brna a rozvíjí území metodou Leader.

Zažijte kras jinak: objevujte s námi chuť krasu!

Na webové stránky jsme přidali rubriku Gastronomie krasu. Současně se spuštěním rubriky vyhlašujeme i soutěž. Ten, kdo správně odpoví na otázku podle čeho se jmenuje sýr Niva a odpověď nám pošle e-mailem na adresu: masmk@seznam.cz, spolu s uvedením svých kontaktních údajů (e-mail, telefon, jméno a příjmení, adresa bydliště), bude zařazen do losování o hodnotné ceny. Své odpovědi můžete posílat v průběhu celého měsíce června 2014.

Vláda schválila standardizaci MAS

Vláda ČR na svém zasedání  dne 21.5.2014 schválila Metodiku pro standardizaci místních akčních skupin v programovém období 2014-2020. Metodika byla schválena  ve znění které předložil ministr zemědělství.

Geocachingová hra Pohádkového království šneka Krasíka

Šnek Krasík připravil v Moravském krasu geocachingovou hru. Pravidla hry naleznete na www.krasko.info. Všichni účastníci, kteří v termínu od 1. června 2014 do 31.srpna 2014 odešlou správně vyplněnou tajenku budou zařazeni do losování. Vylosovaní výherci získají od MAS Moravský kras a MAS OZ KRAS originální umělecká a řemeslná díla z Moravského a Slovenského krasu a další hodnotné ceny.

Kulatý stůl v Protivanově

MAS Moravský kras o.s. ve spolupráci s vedením obcí Protivanov, Malé Hradisko, Buková a Niva vás zve na Kulatý stůl obcí dne 26.5.2014 v 17 hodin na obecním úřadě v Protivanově. Setkání podobného typu jsou organizovaná v souladu s metodou LEADER v návaznosti na tvorbu nové rozvojové strategie MAS na období 2014-2020.

Pohádkové příběhy šneka Krasíka přibližují čtenářům Moravský kras

Nejen dětem, ale i dospělým, je určená nová pohádková knížka, která vznikla v Moravském krasu. Jmenuje se Dobrodružství šneka Krasíka a jejím autorem je slovenský spisovatel Slavomír Szabó. Kniha vznikla v rámci projketu spolupráce Leader Pohádkové království šneka Krasíka který realizujeme s MAS OZ KRAS ze Slovenského krasu
.

Kulatý stůl ve Křtinách

MAS Moravský kras o.s. ve spolupráci s vedením obcí Křtiny, Habrůvka, Bukovina a Bukovinka Vás zve na Kulatý stůl obcí dne 19.5.2014 v 17 hodin v Hostnici u Farlíků ve Křtinách. Setkání podobného typu jsou organizovaná v souladu s metodou LEADER v návaznosti na tvorbu nové rozvojové strategie MAS na období 2014-2020.

Schválené Žádosti o dotaci z opatření IV.1.2. Realizace místní rozvojové strategie NUTS II Jihovýchod – 20. kolo

Státní zemědělský intervenční fond má v rámci 20. kola příjmu žádostí Programu rozvoje venkova ČR ke dni 5. května schváleno v NUTS II Jihovýchod 62 Žádostí o dotaci v opatření IV.1.2. Realizace místní rozvojové strategie v celkové výši podpory 12 029 942,- Kč. Je mezi nimi i 10 projketů z poslední výzvy naší MAS.

Ukliďme Česko!

Nová zelená úsporám pro rok 2014

1. dubna 2014 byl spuštěn příjem žádostí o poskytnutí podpory pro vlastníky a stavebníky rodinných domů na opatření vedoucí ke snižování energetické náročnosti stávajících rodinných domů, výstavbu rodinných domů s velmi nízkou energetickou náročností, výměnu neekologických zdrojů tepla na vytápění a na instalaci solárních termických systémů. K dispozici pro žadatele je 1,9 mld Kč.

Festival Den šneka Krasíka

MAS Moravský kras o.s., MAS Občianske združenie KRAS a Obec Senetářov Vás zvou v sobotu 5.4.2014 do Senetářova na Festival Den šneka Krasíka. V programu vystoupí naše a slovenské hudební skupiny, pro děti je připraveno maňáskové představení, soutěže a pohádkové hry. Pro rodiče gastronomické speciality Slovenského krasu.

[1]      «      5   |   6   |   7   |   8   |   9   |   10   |   11   |   12   |   13   |   14   |   15      »      [50]

22.9.2017

Ve dnech 28.10. - 29.10.2017 se bude konat Výlov rybníka Olšovec.

24.8.2017

V sobotu 2.září 2017 se v areálu hřiště za Rychtou v Krásensku koná soutěž ve vaření kotlíkových gulášů.

2.8.2017

Obec Ochoz u Brna zve ve dnech 29. - 30. září 2017 na Dny Ochoze u Brna.

13.7.2017

Muzeum Blanenska zve ve dnech 17. 7. - 21. 7. 2017 na Zážitkový příměstský program pro děti s tematikou historických objevů jeskyní Moravského krasu a archeologie.