Buďte vítáni

právě jste navštívili stránky místní akční skupiny MAS Moravský kras z.s. Tento spolek působí na území  pěti mikroregionů ležících severovýchodně od města Brna a pracuje a rozvíjí území metodou Leader.

Nová zelená úsporám pro rok 2014

1. dubna 2014 byl spuštěn příjem žádostí o poskytnutí podpory pro vlastníky a stavebníky rodinných domů na opatření vedoucí ke snižování energetické náročnosti stávajících rodinných domů, výstavbu rodinných domů s velmi nízkou energetickou náročností, výměnu neekologických zdrojů tepla na vytápění a na instalaci solárních termických systémů. K dispozici pro žadatele je 1,9 mld Kč.

Festival Den šneka Krasíka

MAS Moravský kras o.s., MAS Občianske združenie KRAS a Obec Senetářov Vás zvou v sobotu 5.4.2014 do Senetářova na Festival Den šneka Krasíka. V programu vystoupí naše a slovenské hudební skupiny, pro děti je připraveno maňáskové představení, soutěže a pohádkové hry. Pro rodiče gastronomické speciality Slovenského krasu.

Seznam vybraných projektů 10. výzvy

Výběrová komise a Programový výbor MAS Moravský kras o.s. na svých jednáních vybrali a schválili k podpoře 10 projektů podaných v 10. výzvě realizace Strategického plánu Leader Nové výzvy a nové příležitosti pro Moravský kras.

Výběrové řízení na nové zaměstnance

MAS Moravský kras o.s. vyhlašuje výběrové řízení na pracovní pozice projektový manažer pro zpracování rozvojové strategie regionu. Přihlášky lze poávat do 5. března 2014. Předběžný termín osobního pohovoru je dne 10. března 2014 v sídle MAS.

Seminář o rozvoji cestovního ruchu v Moravském krasu

MAS Moravský kras o.s. Vás zve ve dnech 3.- 4. dubna 2014 do Křtin na seminář Pověsti, legendy a historické příběhy v produktech venkovského cestovního ruchu. Součástí semináře bude i blok o pravěké historii Moravského a Slovenského krasu a jejím potenciálu v cestovním ruchu.

Veřejné slyšení žadatelů

MAS Moravský kras o.s. zve žadatele a další zájemce na veřejné slyšení projektů podaných v 10. výzvě které se bude konat dne 18. února 2014 ve 13. hod. v zasedací místnosti MAS. Veřejnému slyšení bude předcházet návštěva míst realizace projektů výběrovou komisí MAS v pátek dne 14. února 2014.

Zasedání výběrové komise

Výběrová komise MAS Moravský kras o.s. bude zasedat a hodnotit 14 projektů podaných v rámci 10. výzvy v rámci realizace Strategického plánu Leader Nové výzvy a nové příležitosti pro Moravský kras dne 19. února 2014 v 9. hod. v zasedací místnosti MAS.

Filmový průvodce po Via Bohemica

Navštivte s námi regionální výrobce a poskytovatele služeb v Moravském krasu a Malodunajsku-Galantsku. V rámci projektu spolupráce Leader Via Bohemica byl dokončen filmový průvodce po místních produktech, výrobcích a službách. V rámci projektu vznikla i nová regionální značka MALODUNAJSKO - GALANTSKO regionálny produkt. Vlastníkem značky je MAS Stará Čierna voda.

Seznam přijatých žádostí v rámci 10. výzvy

V rámci vyhlášené 10. výzvy bylo přijato celkem 14 žádostí o dotaci. Žádosti byly podány ve všech vyhlášených fichích a budou následně procházet administrativní kontrolou a kontrolou přijatelnosti.

Pozvánka na pracovní setkání spolupracujících partnerů projektu Pohádkové království šneka Krasíka

MAS Moravský kras o.s. a OZ KRAS vás zve na pracovní setkání spolupracujících partnerů projektu Pohádkové království šneka Krasíka, které se koná 10. února 2014 ve 13.00 hod v zasedací místnosti MAS Moravský kras o.s.

[1]      «      5   |   6   |   7   |   8   |   9   |   10   |   11   |   12   |   13   |   14   |   15      »      [49]

Gastronomie krasu

ENERGYREGION

Místní akční skupina MAS Moravský kras z. s. aktivně spolupracuje na realizaci projektu "MAS
jako nástroj spolupráce obcí pro efektivní chod úřadů", reg. č.
CZ.1.04/4.1.00/B6.00043. Tento projekt je spolufinancován Evropským
sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

15.5.2017

Obec Senetářov a Spolek Muzeum Senetářov pořádají v zahradě za muzeem Senetářovské gulášové slavnosti. Akce se uskuteční v sobotu 20. května 2017 od 13 hodiny.

5.5.2017

Dům přírody Vás zve na botanickou vycházku  se Zdeněkem Musilem, botanikem Správy CHKO Moravský kras, do Josefovského údolí. Sraz je 6.5.2017 v 8.45 u železniční zastávky Adamov.

15.3.2017

Odvážná cesta za láskou, aneb za skokany a ropuchami se zoologem
Antonínem Krásou, která se uskuteční 9. dubna 2017 v Domu přírody na Skalním mlýně.

14.3.2017

Slavnostní zahájení turistické sezony 2017 proběhne v neděli 2. dubna 2017. Zahájení budou předcházet turistické pochody se startem v Blansku a v Boskovicích, které zavedou kroky a kola účastníků do Černé Hory, kde od 14.30 hodin nová sezóna odstartuje...