Buďte vítáni

právě jste navštívili stránky místní akční skupiny MAS Moravský kras z.s. Tento spolek působí na území  59 obcí  a měst ležících severovýchodně od Brna a rozvíjí území metodou Leader.

Prezentace ze semináře "Úspory energie v Moravském krasu 2015"

MAS Moravský kras z.s. zorganizovala 26. listopadu 2015 již sedmý seminář zaměřený na dosahování energetických úspor a podporu obnovitelných zdrojů energie na území Moravského krasu. 8 přednášejících prezentovalo zajímavá a aktuální témata a my Vám nyní přinášíme prezentace jednotlivých vystoupení.

Pozvánka na seminář Úspory energie 2015 v Blansku

MAS Moravský kras z.s. Vás zve na tradiční podzimní seminář věnovaný dosahování energetických úspor a podpoře obnovitelných zdrojů energie na území Moravského krasu. Seminář se koná ve čtvrtek 26. listopadu 2015 v Blansku.

Představení knihy Neuvěřitelné příhody šneka Krasíka

MAS Moravský kras z.s. Vás zve na autogramiádu Slavomíra Szaba, autora knihy Neuvěřitelné příhody šneka Krasíka která se bude konat dne 15.11.2015 v 15 hodin v audiovizuálním sálu blanenského zámku. Knihu bude možné zakoupit přímo na akci nebo v průběhu festivalu Vítání sv. Martina.

Slavnostní setkání v Drahanech

Městys Drahany Vás zve dne 15. 11.2015 na Slavnostní setkání u příležitosti 110.výročí narození P.ThDr. et PhDr. Vincence Pořízky, zakladatele hindistiky ve střední Evropě, rodáka z Drahan. Setkání se zúčastní i velvyslanec Indické republiky pan Krishan Kumar.

Místní akční skupina úspěšně prošla standardizací
Místní akční skupina Moravský kras dnes, 10. 11. 2015, obdržela vyrozumění Ministerstva zemědělství, že úspěšně splnila podmínky dané metodikou pro standardizaci místních akčních skupin v programovém období 2014-2020.

Pozvánka na seminář Příběh jako dědictví

MAS Moravský kras z.s.a Město Blansko Vás zvou na seminář Příběh jako dědictví. Semiář se bude konat dne 16. listopadu 2015 se začátkem v 9 hodin ve velké zasedací místnost Městského úřadu v Blansku, Nám. republiky 1. Na akci je nutné se předem přihlásit e-mailem nebo telefonicky nejpozději do 12. listopadu 2015.

Pozvánka na veřejné projednávání SCLLD

Veřejné projednávání SCLLD se bude konat 19. listopadu 2015 v 15 hodin v zasedací místnosti MAS. Jedná se o poslední veřejné projednávání před jejím schválením orgány MAS Moravský kras z.s.

Dřeviny a byliny pro venkovská sídla v Moravském krasu

Kolektiv autorů z Výzkumného ústavu Silva Taroucy pro krajinu a okrasné zahradnictví, v.v.i. v Průhonicích, Mendelovy univerzity v Brně a Univerzity Karlova v Praze ve spolupráci s MAS Moravský kras z.s. připravil pro obyvatele regionu metodiku DŘEVINY A BYLINY VHODNÉ PRO VENKOVSKÁ SÍDLA NA ÚZEMÍ MIKROREGIONŮ MORAVSKÝ KRAS A ČASNÝŘ.

Ministerstvo zemědělství rozdělí podnikatelům v zemědělství, lesnictví a potravinářství 5 miliard z eurodotací

Více než 5 miliard korun je připraveno pro podnikatele v zemědělství, lesnictví a potravinářství v prvním kole příjmu žádostí na projekty z Programu rozvoje venkova (PRV) 2014 - 2020. Ministerstvo vyšlo vstříc požadavkům zemědělců a jako první na podzim vyhlásí opatření na investice do zemědělského majetku, potravinářských podniků a lesního hospodářství. Dotace půjdou také na inovativní technologie v potravinářství nebo na budování lesních cest.

Skutečně společně

Karpatská nadácia Slovensko vydala informační brožuru, která je výstupem projektu Skutečně společně - podpora komplexního rozvoje venkova na Ukrajině mobilizací místní meziodvětvové spolupráce a transferem slovenských zkušeností. Brožura obsahuje i popis našich projektů spolupráce s místní akční skupinou Občianske združenie KRAS a mnoho dalších inovativních projektů.

[1]      «      2   |   3   |   4   |   5   |   6   |   7   |   8   |   9   |   10   |   11   |   12      »      [51]

21.3.2018

28. Velikonoční jedovnický jarmark, sobota 24. března 2018 od 7.30 do 16.00 hodin v sále KD Jedovnice

24.11.2017

27. Mikulášský knižní jarmark, sobota – 2. prosince 2017, otevřeno od 7.30 do 12.00 hodin, sál KD Jedovnice a u KD

22.9.2017

Ve dnech 28.10. - 29.10.2017 se bude konat Výlov rybníka Olšovec.

24.8.2017

V sobotu 2.září 2017 se v areálu hřiště za Rychtou v Krásensku koná soutěž ve vaření kotlíkových gulášů.