Buďte vítáni

právě jste navštívili stránky místní akční skupiny MAS Moravský kras z.s. Tento spolek působí na území  59 obcí  a měst ležících severovýchodně od Brna a rozvíjí území metodou Leader.

Pohádkové království šneka Krasíka se probouzí ze zimního spánku

Poslední zbytky sněhu zmizely, vystřídány závějemi sněženek a bledulí, do Moravského krasu zavítalo jaro, a také šnek Krasík se probudil, vystrčil růžky ze své ulity a je opět připraven vyrazit za dalšími dobrodružstvími. Pro všechny, kteří ho na jeho cestách chtějí doprovázet, jsme připravili řadu novinek.

Schválené Žádosti o dotaci na o patření IV.2 . 1 Realizace projektů spolupráce – 22. kolo

Státní zemědělský intervenční fond má ke dni 19. března 2015 schváleno 22 Žádostí o dotaci v rámci dvaadvacátého kola příjmu žádostí z Programu rozvoje venkova– opatření IV.2.1. Realizace projektů spolupráce.

Zaregistrované Žádosti o dotaci na o patření IV.2 .1 Realizace projektů spolupráce - 22. kolo příjmu žádostí

Státní zemědělský intervenční fond ke dni 26. ledna 2015 zaregistroval 24 Žádostí o dotaci v rámci dvaadvacátého kola příjmu žádostí z Programu rozvoje venkova- opatření IV.2.1. Do realizace projektů spolupráce se v rámci národní spolupráce zapojilo 171 Místních akčních skupin. Mezi nimi i naše MAS s projektem MAS Spolupracující.

Přehled projektů za celou dobu realizace SPL

V rámci realizace strategického plánu Ledaer Nové výzvy a nové příležitosti v období od roku 2009 do roku 2014 se realizovalo celkem 126 projektů za 89 776 933,00 Kč. MAS Moravský kras z.s. podpořila projekty dotací ve výši 53 139 280,00 Kč. Podrobné přehledy naleznete v přílohách článku.

Sbohem sedmikrásky

Podpořete vydání knihy Sbohem sedmikrásky. Knihy o historii lezení v Moravském krasu, založené na rozhovorech s významnými lezci několika generací. Od prvních sestupů do Macochy až po nejtěžší cestu světa.

PF 2015

Všem členům a příznivcům MAS Moravský kras z.s. přejeme příjemné prožití svátků vánočních, hodně štěstí, zdraví a úspěchů v novém roce 2015.

Projekt Pohádkové království šneka Krasíka slaví první sezonu

Projekt Pohádkového království šneka Krasíka, který iniciovala MAS Moravský kras ve spolupráci s partnerskou MAS OZ KRAS na Slovensku, má za sebou první turistickou sezonu své existence. K slavnostnímu založení pohádkového království v Moravském krasu došlo 5. dubna 2014 v Senetářově za účasti veřejnosti a zástupců všech zakládajících pohádkových kanceláří.

40 milionů na veřejnou zeleň: MŽP zahajuje příjem žádostí

Ministerstvo životního prostředí a Státní fond životního prostředí ČR otevírají příjem žádostí o poskytnutí dotace na budování a rozvoj městské či obecní zeleně. Na program MŽP uvolnilo z prostředků SFŽP ČR celkem 40 milionů Kč. Žadatelé z řad měst a obcí mohou formulář spolu s návrhem projektu posílat na Fond poštou, datovou službou nebo ho osobně odevzdat v podatelně, a to až do 31. března 2015.

Ministerstvo zemědělství připravilo národní dotace pro zemědělce a venkov na rok 2015

Vláda schválila národní dotační programy na rok 2015, které předložil ministr zemědělství . Na podporu zemědělství a venkova je připraveno přibližně 1,57 miliardy korun. Peníze půjdou zejména do živočišné výroby. Struktura programů je podobná jako v minulých letech, nově bude spuštěný program Udržování a obnova kulturního dědictví venkova.

Ministerstvo pro místní rozvoj má na dotace do cestovního ruchu připraveno 50 milionů

Ministerstvo vyhlásilo výzvu k předkládání žádostí o dotace pro rok 2015 v rámci Národního programu podpory cestovního ruchu. Vyhlášen byl podprogram Cestování dostupné všem. Rámcový rozpočet pro rok 2015 činí 50 mil. Kč. Nově jsou mezi žadatele zařazeny i obce.

[1]      «      2   |   3   |   4   |   5   |   6   |   7   |   8   |   9   |   10   |   11   |   12      »      [50]

22.9.2017

Ve dnech 28.10. - 29.10.2017 se bude konat Výlov rybníka Olšovec.

24.8.2017

V sobotu 2.září 2017 se v areálu hřiště za Rychtou v Krásensku koná soutěž ve vaření kotlíkových gulášů.

2.8.2017

Obec Ochoz u Brna zve ve dnech 29. - 30. září 2017 na Dny Ochoze u Brna.

13.7.2017

Muzeum Blanenska zve ve dnech 17. 7. - 21. 7. 2017 na Zážitkový příměstský program pro děti s tematikou historických objevů jeskyní Moravského krasu a archeologie.