www.mas-moravsky-kras.cz
Čarokrásné krasové scenérie, pradávno obývané jeskyně a historie „železné huti českých i moravských zemí”. To vše se odráží v práci zdejších obyvatel a výrobcích, které zasluhují Vaši pozornost.

PORTA APERTA brány dílen, výroben a farem dokořán

Zažijte řemesla jinak…

V sobotu 25. září 2021 pořádá Asociace regionálních značek první celostátní den otevřených dílen, farem a výroben. PORTA APERTA otevře brány téměř osmdesáti řemeslných dílen, zemědělských farem a výroben potravin či nápojů, které spojuje to, že v nich vyráběné produkty byly oceněny některou z regionálních značek kvality.  

Návštěvníci budou mít jedinečnou možnost poznat, kde a jak vznikají kvalitní certifikované produkty. Kromě možnosti se setkat se tvůrci a nakouknout jim pod ruce při výrobě, bude na řadě míst možné vlastnoručně si vše vyzkoušet. Na řadě míst budou připravené i ochutnávky či doprovodné programy pro děti i dospělé. 

Mapu a aktuální seznam míst, která bude možné v rámci prvního ročníku PORTY APERTY navštívit, spolu s popisem nabídky a odkazy na další informace najdete na www.porta-aperta.cz.  
Změny programu nejsou vyloučeny, aktualizace najdete vždy na výše uvedené webové stránce. 

V Moravském krasu můžete navštívit:

Mydlidědek s.r.o. (Lažánky 204, 678 01 Blansko), kde vznikají svíčky z včelího vosku, med a ručně vyráběná mýdla. Jsou pro Vás připraveny exkurze, ukázky výroby, možnost vyzkoušet si výrobu, dílna pro děti, prodej výrobků, kavárnička s občerstvením, včelařská stezka, edukační aktivity – co se děje v úle.
www.mydlidedek.cz, https://www.facebook.com/mydlidedek

Ekofarma Pařilovi (Otinoves 238, 798 61 Otinoves), zpracovává ovčí vlnu. Můžete se těšit na ukázky výroby, možnost vyzkoušet si výrobu, dílnu pro děti, prodej výrobků, možnost individuální prohlídky zvířat (ovce, kozy, koně, krávy) na pastvinách.
www.ekofarmaparilovi.cz, https://www.facebook.com/ekofarmaparilovi.cz

Akci pořádá Asociace regionálních značek, která už patnáct let zviditelňuje kvalitní regionální výrobky, služby a zážitky. Aktuálně sdružuje 29 regionů po celé České republice, v nichž je certifikováno přes tisíc kvalitních místních produktů. Certifikát regionální značky garantuje místní původ a kvalitu řemeslného výrobku či potravin a přírodních produktů, služeb v cestovním ruchu a zážitků. 

Leták ke stažení zde.

Kolik obcí a měst má území MAS?

30
37%


59
32%


103
31%


Počet hlasujících: 474

Via Bohemica

Kras - naše společné dědictví

Ztracený svět

Rezervace stanů
POUZE
na e-mailu: masmk@seznam.cz

Sociální sítě

 
YouTube                 Facebook

moravskykras.eu
Verze s větším písmem pro slabozraké
7.9.2021

Přijďte 11.9.2021 na akci Otevřeno ve stájích dětské jezdecké školy Řícmanice.

22.6.2021

Mydlidědek - zahájení prázdnin 1.7.2021, dílničky a řemesla na dvoře

5.5.2021

Výstava Buď připraven! Stoletý příběh blanenského skautingu

7.9.2020

Přijměte pozvání na každoroční akci Otevřeno - tentokrát s názvem "Z pohádky do pohádky".

Mapa stránek / Prohlášení o přístupnosti / Webdesign / Webmaster / Copyright 2008 MAS MK