Ministerstvo pro místní rozvoj má na dotace do cestovního ruchu připraveno 50 milionů

Podprogram je zaměřen na 4 oblasti podpory:

1. Rekonstrukce/vybudování odpočívadel, center služeb pro turisty a hygienického zázemí pro pěší, cyklisty a handicapované turisty podél pěších tras, naučných stezek, jezdeckých stezek, vodních tras, cyklotras pro zvýšení návštěvnosti.

2. Zpřístupnění atraktivit cestovního ruchu (musí se jednat o atraktivity nadregionálního
a regionálního významu, případně atraktivity ležící v blízkosti pěších tras, naučných stezek, cyklotras a dálkových mezinárodních cyklotras).

3. Zavedení/zlepšení/vytvoření navigačních a informačních systémů pro senzoricky postižené účastníky cestovního ruchu a senzoricky postižené návštěvníky atraktivit cestovního ruchu.

4. Pořízení zařízení pro bezpečné parkování kol a úschovu zavazadel – (parkovací domy, věže).

Termíny vyhlášení a ukončení výzvy jsou od 1. 12. 2014 do 12. 2. 2015. Žádost je potřeba podat elektronicky prostřednictvím formuláře a písemně včetně povinných příloh prostřednictvím podatelny ministerstva, která bude žádosti přijímat ve lhůtě od 5. ledna 2015 do 12. února 2015.

Podpora bude poskytována formou dotace, která může dosáhnout maximální výše 50% celkových uznatelných výdajů akce, je kompatibilní s režimem de minimis a je určena podnikatelským subjektům a nově i obcím.

Zásady pro žadatele a ostatní související informace a dokumenty jsou k dispozici zde.

3.11. - 5.11. 2018, Svatohuberské menu na zámku ve Křtinách,