Prezentace ze semináře "Úspory energie 2014"

Šestý ročník semináře se konal 30. října 2014 v Blansku ve Fotbalové hospůdce a zúčastnilo se jej na 50 posluchačů. Mezi 9 přednášejícími byli zástupci státní správy, neziskového sektoru i podnikatelského sektoru.
Program semináře nabídl přednášky věnované

Dopolední blok semináře byl zaměřen na problematiku energetických výdajů z pohledu obcí a nabídl možná řešení např. v oblasti veřejného osvětlení, či možnosti dosáhnout komplexních úspor obce využitím metody EPC (energetické úspory se zárukou). V tomto bloku bylo dále představeno středisko ekologické výchovy Kaprálův mlýn ležící v blízkosti Ochozi u Brna a také první česká energeticky pasivní mateřská škola zbudovaná ve Slivenci.
Odpolední blok nabídl témata blízká široké veřejnosti. Polsuchači si vyslechli zhodnocení současného stavu čerpání dotačního titulu Nová Zelená úsporám, možnosti termovizního snímkování budov (rodinných domů, panelových domů i programů pro celé obce), či nová řešení jak bojovat s výskytem černých skládek.

Jednotlivé přednášky si můžete stáhnout na odkazu níže:

Seminář se uskutečnil v rámci projektu ENERGYREGION (Efektivní rozvoj obnovitelných zdrojů energie v kombinaci s konvenční energií v regionech), realizovaného v rámci Operačního programu CENTRAL EUROPE a spolufinancovaného Evropskou Unií prostřednictvím Evropského fondu pro regionální rozvoj.

3.11. - 5.11. 2018, Svatohuberské menu na zámku ve Křtinách,