www.mas-moravsky-kras.cz
Čarokrásné krasové scenérie, pradávno obývané jeskyně a historie „železné huti českých i moravských zemí”. To vše se odráží v práci zdejších obyvatel a výrobcích, které zasluhují Vaši pozornost.

Nejen výrobky, ale nově také ubytovací a stravovací služby se mohou pochlubit značkou MORAVSKÝ KRAS regionální produkt®

Letos poprvé mohli své žádosti podat provozovatelé ubytovacích a stravovacích zařízení. Nejen regionální příslušnost byla rozhodující pro udělení ochranné značky. Poskytovatelé ubytovacích a stravovacích zařízení se ve své žádosti zavázali ke kvalitě poskytovaných služeb, provozu šetrnému k přírodě, či jedinečnosti poskytovaných služeb. Velký důraz je kladen na tradici, podporu regionu při pořádání kulturních a sportovních akcí, nebo pořádání doprovodných aktivit pro návštěvníky Moravského krasu. Vítané je, když stravovací zařízení propaguje místní produkty, a zejména pak některé z dalších produktů označených MORAVSKÝ KRAS regionální produkt®.

Mezi devíti novými držiteli značky v oblasti ubytovacích a stravovacích služeb jsou například penzion Starý pivovar ve Křtinách, kdy majitelé manželové Brychtovi citlivou rekonstrukcí zachránili budovu původního pivovaru z roku 1725, či hotel Sladovna Černá Hora s širokou nabídkou služeb, včetně pivních lázní a wellness.
Druhou novinkou letošní výzvy byla možnost certifikovat tzv. „zážitky“. Výzva byla určena provozovatelům služby v cestovním ruchu, která je vázaná na konkrétní lokalitu nebo tradiční akci. Zásadní podmínkou byla jedinečnost poskytované služby, a to jak ve vztahu k Moravskému krasu, tak v péči věnované vytváření prostředí pro návštěvníky.

Ke 22 původním držitelům značky MORAVSKÝ KRAS regionální produkt® se letos připojili 2 noví potravinářští producenti a 9 provozovatelů hotelů, penzionů, turistických chat, či jeden autokemp. Značka se těší čím dál větší oblibě a v současné době ji tedy využívá na 33 živnostníků.
Kolik zpřístupněných jeskyní je na území turistické destinace Moravský kras?

Čtyři
38%


Pět
38%


Šest
24%


Počet hlasujících: 84

Via Bohemica

Kras - naše společné dědictví

Ztracený svět

Rezervace stanů
POUZE
na e-mailu: masmk@seznam.cz

Sociální sítě

 
YouTube                 Facebook

moravskykras.eu
Verze s větším písmem pro slabozraké
9.9.2019

Dětská jezdecká škola Řícmanice zve v sobotu 14. 9. 2019 ve 14.30 na akci Otevřeno 2019.

5.9.2019

Kulturní odpoledne v muzeu v Senetářově dne 14.9.2019.

2.5.2019

V sobotu 11.5.2019 ve 13 hodin se koná akce Senetářovské gulášové slavnosti.

25.1.2019

V sobotu 2. února 2019 ve 14:00 hod v Chrudichromech se bude konat výstava maškarních průvodů 

Mapa stránek / Prohlášení o přístupnosti / Webdesign / Webmaster / Copyright 2008 MAS MK