www.mas-moravsky-kras.cz
Čarokrásné krasové scenérie, pradávno obývané jeskyně a historie „železné huti českých i moravských zemí”. To vše se odráží v práci zdejších obyvatel a výrobcích, které zasluhují Vaši pozornost.

Dva držitelé značky MORAVSKÝ KRAS regionální produkt oceněni regionální potravinou JMK

Skutečnost, že značka MORAVSKÝ KRAS regionální produkt představuje záruku kvality, dokázali také v letošním klání o udělení ocenění "regionální potravina" dva její držitelé.
Dva výrobky z Moravského krasu získaly ocenění a tím i právo používat na svém obalu značku Regionální potravina po dobu čtyř let. Prvním je uzený duhový pstruh z rybářství Skalní mlýn, druhým je kozí tvarohové žervé vyrobené na rodinné farmě Sedlák v Šošůvce.
Kozí farma Sedlák je držitelem značky MORAVSKÝ KRAS regionální produkt již od jejího založení v roce 2007, Pstruhařství Skalní mlýn získalo značku na začátku letošního roku.

V Jihomoravském kraji vybírala odborná porota ze sto čtyřiceti sedmi přihlášených výrobků od jednapadesáti producentů. „Nejsilnější zastoupení měly letos kategorie masné výrobky tepelně opracované a pekařské výrobky včetně těstovin,“ uvedl Jaromír Musil z Regionální agrární komory Jihomoravského kraje, která soutěž v regionu organizuje. Soutěž Regionální potravina je projektem Ministerstva zemědělství určeným na podporu malých a středních zemědělců a producentů potravin v jednotlivých krajích České republiky.Kozí sýr Sedlák:                                                           Punkevní pstruh:

Také další výrobky a služby v cestovním ruchu Moravského krasu mohou být držitelem značky MORAVSKÝ KRAS regionální produkt. Více informací naleznete na webu národního koordinátora značení http://www.regionalni-znacky.cz, nebo v záložce webu MAS Moravský kras http://www.mas-moravsky-kras.cz/karsticum-/
Kolik obcí má MAS Moravský kras?

Patnáct.
55%


Dvacetjedna.
11%


Padesátdevět.
25%


Stopět.
5%


Stodeset.
4%


Počet hlasujících: 142

Via Bohemica

Kras - naše společné dědictví

Ztracený svět

Rezervace stanů
POUZE
na e-mailu: masmk@seznam.cz

Sociální sítě

 
YouTube                 Facebook

moravskykras.eu
Verze s větším písmem pro slabozraké
21.3.2018

28. Velikonoční jedovnický jarmark, sobota 24. března 2018 od 7.30 do 16.00 hodin v sále KD Jedovnice

24.11.2017

 27. Mikulášský knižní jarmark, sobota – 2. prosince 2017, otevřeno od 7.30 do 12.00 hodin, sál KD Jedovnice a u KD

22.9.2017

Ve dnech 28.10. - 29.10.2017 se bude konat Výlov rybníka Olšovec.

24.8.2017

V sobotu 2.září 2017 se v areálu hřiště za Rychtou v Krásensku koná soutěž ve vaření kotlíkových gulášů.

Mapa stránek / Prohlášení o přístupnosti / Webdesign / Webmaster / Copyright 2008 MAS MK