Pozvánka na seminář Úspory energie 2014 v Blansku

MAS Moravský kras o.s. Vás zve na podzimní seminář věnovaný dosahování energetických úspor a podpoře obnovitelných zdrojů energie na území Moravského krasu. Seminář se koná ve čtvrtek 30. října 2014 v Blansku ve Fotbalové hospůdce (Údolní 10) od 8:30 do 15 hodin.

Dopolední blok semináře je zaměřen na problematiku energetických výdajů z pohledu obcí a nabídne možná řešení např. v oblasti veřejného osvětlení, či možnosti dosáhnout komplexních úspor obce využitím metody EPC (energetické úspory se zárukou). V tomto bloku bude dále představeno středisko ekologické výchovy Kaprálův mlýn ležící v blízkosti Ochozi u Brna a také první česká energeticky pasivní mateřská škola zbudovaná ve Slivenci.
Odpolední blok nabídne témata blízká široké veřejnosti. Vyslechnete si zhodnocení současného stavu čerpání dotačního titulu Nová Zelená úsporám, možnosti termovizního snímkování budov (rodinných domů, panelových domů i programů pro celé obce), či vám budou nabídnuta nová řešení jak ve vaší obci či městě bojovat s výskytem černých skládek.

Na seminář je nutné se přihlásit nejpozději do 26. října 2014. Přihláška bude obsahovat: jméno a příjmení, název organizace, adresu, telefon, e-mail. Přihlášky posílejte poštou (MAS Moravský kras o.s., Sloup 221, 679 13), e-mailem (pokorna.masmk@centrum.cz), nebo telefonicky (+420 511 141 728, Michaela Pokorná).

Seminář je bezplatný.

Celý program semináře s časy jednotlivých vystoupení ke stažení ZDE.
Detailní přehled přednášejících ke shlédnutí ZDE.

Akce navazuje na úspěšné semináře konané od roku 2009.

Seminář se uskuteční v rámci projektu ENERGYREGION (Efektivní rozvoj obnovitelných zdrojů energie v kombinaci s konvenční energií v regionech), realizovaného v rámci Operačního programu CENTRAL EUROPE a spolufinancovaného Evropskou Unií prostřednictvím Evropského fondu pro regionální rozvoj.

Kolik druhů sýrů se vyrábí v Moravském krasu?

Jeden.

Pět.

Sedm.

Deset.

Žádný.

Gastronomie krasu

ENERGYREGION

Místní akční skupina MAS Moravský kras z. s. aktivně spolupracuje na realizaci projektu "MAS
jako nástroj spolupráce obcí pro efektivní chod úřadů", reg. č.
CZ.1.04/4.1.00/B6.00043. Tento projekt je spolufinancován Evropským
sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

22.8.2016

Festival pod dožínkovým věncem se bude konat na výletišti Barachov u rybníka Olšovec v neděli 28. srpna 2016 od 14:00 do 18:00 hod.

11.8.2016

Spolek Muzeum Senetářov pořádá 20.8.2016 od 17 hod. v zahradě muzea Senetářov posezení při cimbálu s ochutnávkou vína.

25.7.2016

V neděli 4. září od 14 do 18 hodin proběhne den otevřených dvěří na Kaprálově mlýně. Na programu jsou komentované prohlídky mlýna i slaměného domu, občerstvení, setkání s pamětníky.

20.7.2016

Erika Leksová (EJ Design) Vás zve na prodejní prohlídku skleněných dekoračních předmětů a šperků o víkendu 24. a 25. září 2016 v Malhostovicích.