Pozvánka na seminář Úspory energie 2014 v Blansku

MAS Moravský kras o.s. Vás zve na podzimní seminář věnovaný dosahování energetických úspor a podpoře obnovitelných zdrojů energie na území Moravského krasu. Seminář se koná ve čtvrtek 30. října 2014 v Blansku ve Fotbalové hospůdce (Údolní 10) od 8:30 do 15 hodin.

Dopolední blok semináře je zaměřen na problematiku energetických výdajů z pohledu obcí a nabídne možná řešení např. v oblasti veřejného osvětlení, či možnosti dosáhnout komplexních úspor obce využitím metody EPC (energetické úspory se zárukou). V tomto bloku bude dále představeno středisko ekologické výchovy Kaprálův mlýn ležící v blízkosti Ochozi u Brna a také první česká energeticky pasivní mateřská škola zbudovaná ve Slivenci.
Odpolední blok nabídne témata blízká široké veřejnosti. Vyslechnete si zhodnocení současného stavu čerpání dotačního titulu Nová Zelená úsporám, možnosti termovizního snímkování budov (rodinných domů, panelových domů i programů pro celé obce), či vám budou nabídnuta nová řešení jak ve vaší obci či městě bojovat s výskytem černých skládek.

Na seminář je nutné se přihlásit nejpozději do 26. října 2014. Přihláška bude obsahovat: jméno a příjmení, název organizace, adresu, telefon, e-mail. Přihlášky posílejte poštou (MAS Moravský kras o.s., Sloup 221, 679 13), e-mailem (pokorna.masmk@centrum.cz), nebo telefonicky (+420 511 141 728, Michaela Pokorná).

Seminář je bezplatný.

Celý program semináře s časy jednotlivých vystoupení ke stažení ZDE.
Detailní přehled přednášejících ke shlédnutí ZDE.

Akce navazuje na úspěšné semináře konané od roku 2009.

Seminář se uskuteční v rámci projektu ENERGYREGION (Efektivní rozvoj obnovitelných zdrojů energie v kombinaci s konvenční energií v regionech), realizovaného v rámci Operačního programu CENTRAL EUROPE a spolufinancovaného Evropskou Unií prostřednictvím Evropského fondu pro regionální rozvoj.

Gastronomie krasu

ENERGYREGION

Místní akční skupina MAS Moravský kras z. s. aktivně spolupracuje na realizaci projektu "MAS
jako nástroj spolupráce obcí pro efektivní chod úřadů", reg. č.
CZ.1.04/4.1.00/B6.00043. Tento projekt je spolufinancován Evropským
sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

2.8.2017

Obec Ochoz u Brna zve ve dnech 29. - 30. září 2017 na Dny Ochoze u Brna.

13.7.2017

Muzeum Blanenska zve ve dnech 17. 7. - 21. 7. 2017 na Zážitkový příměstský program pro děti s tematikou historických objevů jeskyní Moravského krasu a archeologie.

15.5.2017

Obec Senetářov a Spolek Muzeum Senetářov pořádají v zahradě za muzeem Senetářovské gulášové slavnosti. Akce se uskuteční v sobotu 20. května 2017 od 13 hodiny.

5.5.2017

Dům přírody Vás zve na botanickou vycházku  se Zdeněkem Musilem, botanikem Správy CHKO Moravský kras, do Josefovského údolí. Sraz je 6.5.2017 v 8.45 u železniční zastávky Adamov.