Buďte vítáni

právě jste navštívili stránky místní akční skupiny MAS Moravský kras z.s. Tento spolek působí na území  59 obcí  a měst ležících severovýchodně od Brna a rozvíjí území metodou Leader.

Výzva pro zájemce o udělení značky MORAVSKÝ KRAS regionální produkt

Jste výrobce nebo zemědělec, nabízíte ubytování či stravování nebo organizujete zážitky v cestovním ruchu? Požádejte o certifikaci značkou MORAVSKÝ KRAS regionální produkt®.

Pozvánka na fokusní skupinu Mobilita v rámci přípravy nové strategie
Pozvánka na skupinovou diskusi (fokusní skupinu) pro tematickou oblast Mobilita organizovanou v rámci přípravy koncepční části strategie komunitně vedeného místního rozvoje (SCLLD) pro období 2021-2027 pro oblast Moravský kras. Fokusní skupina se bude konat dne 9.6.2021 od 10:00 v zasedací místnosti MAS. Cílem je společně posoudit návrh SWOT analýzy, návrh analýzy potřeb a návrh intervenční logiky strategie.

Pozvánka na fokusní skupinu Dědictví v rámci přípravy nové strategie
Pozvánka na skupinovou diskusi (fokusní skupinu) pro tematickou oblast Dědictví organizovanou v rámci přípravy koncepční části strategie komunitně vedeného místního rozvoje (SCLLD) pro období 2021-2027. Fokusní skupina se bude konat dne 2.6.2021 v 10:00 v zasedací místnosti MAS. Cílem je společně posoudit návrh SWOT analýzy, návrh analýzy potřeb a návrh intervenční logiky strategie.

Pozvánka na fokusní skupinu Spolupráce v rámci přípravy nové strategie

Pozvánka na skupinovou diskusi (fokusní skupinu) pro tematickou oblast Spolupráce organizovanou v rámci přípravy koncepční části SCLLD pro období 2021-2027. Fokusní skupina se bude konat dne 25.5.2021 v 9:00 v zasedací místnosti MAS. Cílem je společně posoudit návrh SWOT analýzy, návrh analýzy potřeb a návrh intervenční logiky strategie.

Tisková zpráva ze Stálé komise Senátu pro rozvoj venkova

Vážíme si podpory paní senátorky Ing. Jaromíry Vítkové, která v rámci jednání Stálé komise Senátu pro rozvoj venkova vystoupila při projednávání financování místních akčních skupin v dalším programovém období 2021-2027. Paní senátorka vyjádřila jednoznačnou podporu místním akčním skupinám v ČR, neboť velice dobře zná činnosti MAS, které napomáhají k místnímu udržitelnému rozvoji.

Veřejné projednávání a připomínkování nové strategie

MAS Moravský kras z.s. zahajuje veřejné projednávání a připomínkování nové strategie pro období 2021-27. Podrobnosti naleznete v textu článku. Připomínky, návrhy a doporučení prosím posílejte mailem na adresu masmk@seznam.cz. Průběžně budou probíhat fokusní skupiny, veřejná projednávání a pracovní skupiny a to on- line a prezenčně. O termínech budete včas informování na našich webových stránkách.

Seznam přijatých projektů - 6. Výzva PR PRV

V rámci 6. Výzvy PR PRV SCLLD Moravský kras jinak, která měla uzávěrku příjmu projektů dne 26.3.2021 bylo přijato celkem 86 projektů. Jejich seznam je zde.

Jak jsme na tom v LEADER-u aneb jak si vedly místní akční skupiny

Po téměř dvou letech zveřejnil SZIF další přehled, jak se místním akčním skupinám dařilo čerpat jim přidělené finanční prostředky z Programu rozvoje venkova 2014-2020. Použitá data jsou platná k 31. 10. 2020 (finální termín registrace žádostí na SZIF pro rok 2020) a vychází z Žádostí o dotaci v operacích 19.2.1 i 19.3.1. Celý dokument je k dispozici v textu článku.

Schválení žádosti o kontrolu dodržování standardů MAS

Ministerstvo pro místní rozvoj dne 11.2.2021 schválilo Žádost o kontrolu dodržování standardů MAS Moravský kras z.s. Ke dni 14.2.2021 bylo schváleno  zatím 117 žádostí ze 180 podaných žádostí. Schválení žádosti MAS je prvním krokem k čerpání finančních prostředků na realizaci strategie MAS v příštím období.

6. výzva PR Program rozvoje venkova

MAS Moravský kras z.s. vyhlašuje dne 1. února 2021 6. výzvu k předkládání Žádostí o podporu v rámci operace 19.2.1. Programu rozvoje venkova na období 2014 - 2020. Termín příjmu žádostí je od 8. do 26. března 2021. Žádosti o dotaci a přílohy se předkládají pouze přes Portál Farmáře. Na výzvu je alokováno celkem 22 787 597 Kč. Z toho na Fichi 1 je určeno 9 870 627 Kč, na Fichi 2 je určeno 943 640 Kč, na Fichi 3 je určeno 11 139 163 Kč a na Fichi č. 4 je určeno 834 167 Kč.

1   |   2   |   3   |   4   |   5   |   6   |   7   |   8   |   9   |   10   |   11      »      [57]

Kolik obcí a měst má území MAS?