Buďte vítáni

právě jste navštívili stránky místní akční skupiny MAS Moravský kras z.s. Tento spolek působí na území  59 obcí  a měst ležících severovýchodně od Brna a rozvíjí území metodou Leader.

7. Výzva PR PRV

MAS Moravský kras z.s. vyhlašuje dne 14. března 2022 7. výzvu k předkládání Žádostí o podporu v rámci operace 19.2.1. Programu rozvoje venkova. Termín příjmu žádostí je od 1. do 17. dubna 2022. Žádosti o dotaci a přílohy se předkládají pouze přes Portál Farmáře. Na výzvu je alokováno celkem 11 677 920 Kč. Z toho na Fichi 1 je určeno 6 969 600 Kč, na Fichi 2 je určeno 3 000 000 Kč a na Fichi 3 je určeno 1 708 320 Kč.

MORAVSKÝ KRAS regionální produkt® - výzva pro zájemce o udělení značky

Jste výrobce nebo zemědělec, nabízíte ubytování či stravování nebo organizujete zážitky v cestovním ruchu? Požádejte o certifikaci značkou MORAVSKÝ KRAS regionální produkt®.

Vyhlášení výzvy č. 17 Rozvoj infrastruktury základních škol III
MAS Moravský kras z.s. dne 12. 11. 2021 vyhlásila výzvu k předkládání žádostí o podporu v rámci PR IROP SCLLD Moravský kras jinak. Jedná se o výzvu č. 17 Rozvoj infrastruktury základních škol III, která je zejména zaměřena na podporu odborných učeben na základních školách. Alokace výzvy je stanovena na 1 260 551,20 Kč, přitom minimální celkové způsobilé výdaje (CZV) na projekt jsou stanoveny na 500 000 Kč a maximální na 1 260 551,20 Kč. Žádosti o podporu je možné předkládat do 15.12.2021.

Vyhlášení výzvy č. 18 Rozvoj sociálních služeb
MAS Moravský kras z.s. dne 12. 11. 2021 vyhlásila výzvu k předkládání žádostí o podporu v rámci PR IROP SCLLD Moravský kras jinak. Jedná se o výzvu č. 18 Rozvoj sociálních služeb, která je zaměřena na zkvalitnění poskytovaných sociálních služeb. Alokace výzvy je stanovena na 2 055 198,72 Kč, přitom minimální celkové způsobilé výdaje (CZV) na projekt jsou stanoveny na 200 000 Kč a maximální na 2 055 198,72 Kč. Žádosti o podporu je možné předkládat do 15.12.2021.

Knihovna v Blansku chystá salon uměleckého řemesla

Tvoříte zajímavé věci či objekty? Šijete? Pletete? Plstíte? Vyrábíte šperky? Pracujete se dřevem, kovem, textilem, kamenem nebo sklem? Máte možnost své výtvory ukázat a vzájemně se setkat s dalšími kreativními tvůrci, případně své výrobky prodat. Letošní umělecký salon bude věnován právě různým odvětvím uměleckého řemesla a užitého umění. Není důležité, zda jste profesionální umělci, nebo tvoříte jen tak pro radost a potěšení. Hlásit se můžete na e-mailu: mollova@mk.blansko.cz do 15. listopadu 2021. Počet míst je omezen.

Dny otevřených dveří Amatérské jeskyně
Zveme na návštěvu části největšího jeskynního systému v ČR, který je z důvodu nutné ochrany pro veřejnost uzavřen. Exkurze budou probíhat ve dnech 13. 11. 2021 — 28. 11. 2021. Exkurze jsou zdarma na základě dopředu provedených rezervací. Bez povinné vlastní svítilny a přilby nebude možné do jeskyně vstoupit! Plazit se nikde nebudete, ale místy polezete po balvanech.

Vydejte se do Blanska přivítat svatého Martina
Stalo se již dobrou tradicí, že o svatomartinském víkendu projde blanenskými ulicemi slavnostní historický průvod v čele s patronem města svatým Martinem na bílém koni. Vítání sv. Martina nabízí čtyřdenní kulturní program s historickým jarmarkem s tradičním zbožím, ochutnávkou vín, gastronomickými specialitami a mladým vínem. Nezapomeňte si poznačit termín: 11.-14. listopadu 2021.

PORTA APERTA brány dílen, výroben a farem dokořán

V sobotu 25. září  2021 pořádá Asociace regionálních značek první celostátní den otevřených dílen, farem a výroben. PORTA APERTA otevře brány téměř osmdesáti řemeslných dílen, zemědělských farem a výroben potravin či nápojů, které spojuje to, že v nich vyráběné produkty byly oceněny některou z regionálních značek kvality.

OTEVŘENO 2021
 Dětská jezdecká škola Šemík Vás srdečně zve na již 10. ročník Otevřeno na stájích v Řícmanicích, které se koná 11. 9. 2021 v Řícmanicích. Čeká na Vás bohatý program v podobě trikové jízdy kaskadérů, akčního vystoupení "superhrdinové se vrací", vystoupení sličné pistolnice Anny nebo noční ohňová show. Samozřejmostí je i nabitý doprovodný program.

Seminář pro žadatele k výzvě č. 15 PR IROP
 MAS Moravský kras z.s. zve na seminář pro žadatele k výzvě č. 15 Rozvoj infrastruktury základních škol II, která je zejména zaměřena na podporu odborných učeben na základních školách. Seminář se uskuteční ve středu 8. září 2021 v 10:00 hod. v zasedací místnosti MAS Moravský kras z.s.

1   |   2   |   3   |   4   |   5   |   6   |   7   |   8   |   9   |   10   |   11      »      [59]

Kolik obcí a měst má území MAS?

7.9.2021

Přijďte 11.9.2021 na akci Otevřeno ve stájích dětské jezdecké školy Řícmanice.

22.6.2021

Mydlidědek - zahájení prázdnin 1.7.2021, dílničky a řemesla na dvoře

5.5.2021

Výstava Buď připraven! Stoletý příběh blanenského skautingu

7.9.2020

Přijměte pozvání na každoroční akci Otevřeno - tentokrát s názvem "Z pohádky do pohádky".