Buďte vítáni

právě jste navštívili stránky místní akční skupiny MAS Moravský kras z.s. Tento spolek působí na území  59 obcí  a měst ležících severovýchodně od Brna a rozvíjí území metodou Leader.

Na opravu drobných kulturních prvků venkova dá v příštím roce Ministerstvo zemědělství 30 milionů korun

Celkem 30 milionů korun poskytne v roce 2021 Ministerstvo zemědělství (MZe) obcím, vlastníkům a spolkům v programu Údržba a obnova kulturních a venkovských prvků. Peníze jsou určené například na opravu křížových cest, zvoniček, božích muk, kapliček, soch a hřbitovů. Výše dotace je od 15 do 200 tisíc korun. Žádost se podává elektronicky prostřednictvím Jednotného dotačního portálu a následně v listinné podobě na MZe.

Začíname pracovat na nové strategii pro období 2021-2027

MAS Moravský kras z.s. začíná pracovat na Strategie komunitně vedeného místního rozvoje (CLLD) pro programové období 2021–2027. MAS bude zpracovávat strategii zaměřenou na Operační program Životní prostřední (OPŽP), Integrovaný regionální operační program (IROP), Strategický rámec Společné zemědělské politiky (SZP), OP Technologie a Aplikace pro Konkurenceschopnost (OP TAK), OP Zaměstnanost+ (OP Z+) a OP Jan Ámos Komenský (OP JAK). Provozní výdaje MAS budou hrazeny z OP Technická pomoc.

Nový leták Evropské fondy po roce 2020

Nový leták Evropské fondy po roce 2020, který připravil Národní orgán pro koordinaci Ministerstva pro místní rozvoj, představí zájemcům hlavní zdroje financování z evropských fondů, o které se budou moci ucházet v programovém období 2021-2027. Leták přibližuje podobu jak programů politiky soudržnosti, tak zdrojů řízených přímo Evropskou komisí nebo iniciativ reagujících na koronavirovou pandemii.

Modifikace výzvy č. 14 Kapacity pro přímou likvidaci rizikových událostí
MAS Moravský kras z.s. prodloužila termín pro předkládání žádostí o podporu z 3. 11. 2020,12:00 hodin na 27. 1. 2021,12:00 hod. Ve výzvě je možné podpořit pořízení techniky pro IZS. Alokace výzvy je stanovena na 2 096 841 Kč, přitom minimální celkové způsobilé výdaje (CZV) na projekt jsou stanoveny na 50 000 Kč a maximální na 689 000 Kč.

Zrušení zasedání Certifikační komise

Vzhledem k aktuálním opatřením vztahujícím se k nemoci COVID-19 rušíme zasedání Certifikační komise, které mělo proběhnout 22.10.2020.
O náhradním zasedání vás budeme včas infromovat.

Seminář pro žadatele k výzvě č. 14 v rámci PR IROP
MAS Moravský kras z.s. zve na seminář pro žadatele k výzvě č. 14 Kapacity pro přímou likvidaci rizikových událostí, ve které je možné podpořit pořízení techniky pro IZS (např. pro JPO II a JPO III). Seminář se uskuteční ve středu 14. října 2020 v 10:00 hod. v zasedací místnosti MAS Moravský kras z.s.

Vyhlašujeme výzvu pro zájemce o udělení značky MORAVSKÝ KRAS regionální produkt

Jste výrobce nebo zemědělec, nabízíte ubytování či stravování nebo organizujete zážitky v cestovním ruchu? Požádejte o certifikaci značkou MORAVSKÝ KRAS regionální produkt®.

Vyhlášení výzvy č. 14 Kapacity pro přímou likvidaci rizikových událostí

MAS Moravský kras z.s. dne 20. 8. 2020 vyhlásí výzvu k předkládání žádostí o podporu v rámci PR IROP SCLLD Moravský kras jinak. Jedná se o výzvu č. 14 Kapacity pro přímou likvidaci rizikových událostí, ve které je možné podpořit pořízení techniky pro IZS. Alokace výzvy je stanovena na 2 096 841 Kč, přitom minimální celkové způsobilé výdaje (CZV) na projekt jsou stanoveny na 50 000 Kč a maximální na 689 000 Kč. Žádosti o podporu je možné předkládat do 3. 11. 2020.

Vyhlášení dvou výzev v PR IROP

MAS Moravský kras z.s. dne 31. 3. 2020 vyhlásí dvě výzvy k předkládání žádostí o podporu v rámci PR IROP SCLLD Moravský kras jinak. Jedná se o výzvu č. 12 „Parkovací systémy“, u které alokace činí 2 114 822,89 Kč celkových způsobilých výdajů, a o výzvu č. 13 „Cyklodoprava II“, u které alokace byla stanovena na 10 045 000 Kč celkových způsobilých výdajů. Žádosti o podporu bude možné u obou výzev předkládat do 19. 5. 2020.

Seznam přijatých projektů v rámci 4. výzvy PR PRV SCLLD Moravský kras jinak

V rámci 4. výzvy PR PRV SCLLD Moravský kras jinak, která měla uzávěrku příjmu projektů dne 27.3.2020 bylo přijato celkem 28 projektů. Jejich seznam je zde.

1   |   2   |   3   |   4   |   5   |   6   |   7   |   8   |   9   |   10   |   11      »      [56]

Kolik zpřístupněných jeskyní je na území turistické destinace Moravský kras?

Čtyři

Pět

Šest

7.9.2020

Přijměte pozvání na každoroční akci Otevřeno - tentokrát s názvem "Z pohádky do pohádky".

19.8.2020

5. ročník soutěže ve vaření kotlíkového guláše

3.8.2020

1. ročník Srazu auto moto veteránů na zahradě muzea Senetářov

9.9.2019

Dětská jezdecká škola Řícmanice zve v sobotu 14. 9. 2019 ve 14.30 na akci Otevřeno 2019.