Rozprávkové kráľovstvo slimáka Kraska

Pohádkové království nabídne rodinám s dětmi - i dalším cílovým skupinám aktivní program pro poznávání území MAS OZ KRAS a MAS Moravský kras. Nosnými prvky programu bude poznávání území formou pověstí a pohádkově zpracovaných příběhů se společnou pohádkovou bytostí Slimákom Kraskom- Šnekem Krasíkem. Projekt počítá se sběratelským zájmem, protože děti budou na jednotlivých lokalitách sbírat razítka s hlavními hrdiny pohádek do vandrovní knížky. Dalšími aktivitami projektu budou kulturně-společenské akce v regionech zaměřené na dětského návštěvníka, vzdělávací akce pro poskytovatele služeb ve venkovském cestovním ruchu a internetový průvodce pohádkovým královstvím s fórem pro nezávislé reference.

Hlavním cílem  projektu je zvýšit kvalitu života a zajistit hospodářský rozvoj v krasových oblastech prostřednictvím podpory společného marketingu, regionální spolupráce, výměny a přenosu zkušeností s využitím pohádek a pověstí v oblasti venkovského cestovního ruchu.

Specifické cíle:
  • Vytvořit a rozvíjet nový společný silný image regionů v sektoru cestovního ruchu jako oblast turistiky pro rodiny s dětmi
  • Zajistit propagaci pohádek, pověstí, legend a příběhů krasu
  • Zvýšit kvalitu vzájemné spolupráce a její prohloubení mezi subjekty působícími v oblasti cestovního ruchu
  • Společnou studií marketingu analyzovat možnosti a navrhnout další směry rozvoje
  • Spoluprací místních akčních skupin a místních partnerů rozvíjet a posilovat metodu Leader.

Výstu
py:
  1. Společná marketingová studie pohádkového království
  2. Knihy pohádek pohádkového království
  3. Internetové stránky pohádkového království
  4. Vandrovní knížka pohádkového království
  5. Informační leták projektu
  6. Mapa pohádkového království
  7. Razítka pohádkového království
  8. Pexeso pohádkového království
  9. Geocachingová hra
  10. Společenská hra pohádkového království pro děti
  11. Centra pohádkového království

24.11.2017

27. Mikulášský knižní jarmark, sobota – 2. prosince 2017, otevřeno od 7.30 do 12.00 hodin, sál KD Jedovnice a u KD

22.9.2017

Ve dnech 28.10. - 29.10.2017 se bude konat Výlov rybníka Olšovec.

24.8.2017

V sobotu 2.září 2017 se v areálu hřiště za Rychtou v Krásensku koná soutěž ve vaření kotlíkových gulášů.

2.8.2017

Obec Ochoz u Brna zve ve dnech 29. - 30. září 2017 na Dny Ochoze u Brna.