Mapování památek

„MORAVSKÁ BRÁNA DO EVROPY – MAPOVÁNÍ A STUDIE OBNOVY TECHNICKOHISTORICKÝCH PAMÁTEK NA VENKOVĚ“

Hlavním předmětem projektu spolupráce je zmapování všech zachovaných i zaniklých technicko-historických památek na území všech tří místních akčních skupin, vypracování studií obnovy a využití těch nejzajímavějších památek, s návaznosti na oživení cestovního ruchu a tím zajištěni vyšší atraktivity venkovských oblastí a kvality života. Součástí projektu budou vzdělávací akce k podpoře využití památek v cestovním ruchu a stejně jako v předchozím projektu dojde na meziregionální vzájemnou propagaci v partnerských regionech.

Zmapování a studie obnovy respektive využiti těchto památek (místní produkce, původní řemesla, historické expozice, atd.) přispěje k rozvoji cestovního ruchu a ke zvýšení kvality života na venkově. Důležitým předpokladem obnovy technických památek a jejich následného využití, je kromě zmapování především jejich publicita a propagace, což společně se vzděláváním aktérů venkova, bude výrazný krok k tomu, jak tyto památky oživit a využít k rozvoji cestovního ruchu. Cestovní ruch přináší prospěch širokému okruhu hospodářských odvětví. V této situaci představuje rychle se rozvíjející cestovní ruch zdání možné prosperity. Mohl by tak společně se vzrůstajícím zájmem o technicko-historické dědictví poskytnout mnoha venkovským a odlehlým oblastem v Evropě potřebnou pomoc.

Náklady projektu „Moravská brána do Evropy – mapování a studie obnovy technicko-historických památek na venkově“:

Celkové náklady projektu 3.242.000,– Kč 100,0%
MAS Regionu Poodří 1.206.000,– Kč 37,2%
MAS Moravská cesta 918.000,– Kč 28,3%
MAS Moravský kras 1.118.000,– Kč 34,5%

Funkci koordinační MAS, tzn. garantem projektu je MAS Regionu Poodří, o.s.

3.11. - 5.11. 2018, Svatohuberské menu na zámku ve Křtinách,