Protivanovsko

Zde najdete informace o svazku celkem 6 obcí a 2 městysů s názvem Protivanovsko, založeného v roce 1998. Území mikroregionu se nachází na pomezi Jihomoravského a Olomouckého kraje, severně od Brna,  mezi městy Boskovice a Prostějov. Žijí zde necelé čtyři tisíce obyvatel. Díky vysoké nadmořské výšce a vhodným klimatickým podmínkám je oblast Protivanovska ideální pro větrné elektrárny. Stojí zde celkem 4, z nichž ta poslední typu Vestas, o výkonu 2 000 KW, stojí u nejvýše položených Drahan. Jednou z nejvýznamnějších firem v mikroregionu je Mlékárna Otinoves – výrobce tradičního plísňového sýru Niva.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Členské obce mikroregionu Protivanovsko
Obec/městys E-mail Starosta
Bousín obec@bousin.cz Monika Langrová
Buková obec@bukova.eu Milan Kolísek
Drahany oudrahany@iol.cz Mgr. Milan Marek
Malé Hradisko starostamh@seznam.cz Marian Fiedler
Niva obecniva@seznam.cz Marta Servusová
Otinoves starosta.otinoves@email.cz Petr Kolář
Protivanov starosta@protivanov.com Bc. Ing. Bronislava Krénarová
Rozstání rozstani@rozstani.eu Jiří Szymsza
   údaje k 19.11.2018

Kolik zpřístupněných jeskyní je na území turistické destinace Moravský kras?

Čtyři

Pět

Šest

9.9.2019

Dětská jezdecká škola Řícmanice zve v sobotu 14. 9. 2019 ve 14.30 na akci Otevřeno 2019.

5.9.2019

Kulturní odpoledne v muzeu v Senetářově dne 14.9.2019.

2.5.2019

V sobotu 11.5.2019 ve 13 hodin se koná akce Senetářovské gulášové slavnosti.

25.1.2019

V sobotu 2. února 2019 ve 14:00 hod v Chrudichromech se bude konat výstava maškarních průvodů