Časnýř

Zde najdete informace o svazku 5 obcí, založeném v roce 1998. Území mikroregionu se nachází severně nad městem Brnem s výrazně lesnatým prostředím. Všechny obce s výjimkou Babic leží v povodí místního potoku Časnýře. Níže jsou postupně umisťované informace o životě obyvatel regionu, jež je významným rekreačním zázemím města Brna.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Členské obce mikroregionu Časnýř
Obec/město E-mail Starosta (ka)
Babice nad Svitavou babice.starosta@volny.cz Martykán Miroslav
Bílovice nad Svitavou obec@bilovice-nad-svitavou.cz Boháček Miroslav
Kanice obec.kanice@gmail.com Kalivoda Vladimír, Ing.
Ochoz u Brna ochoz@volny.cz Ing. Alena Kovaříková
Řícmanice ou_ricmanice@volny.cz Mgr. Libor Slabý

Gastronomie krasu

ENERGYREGION

Místní akční skupina MAS Moravský kras z. s. aktivně spolupracuje na realizaci projektu "MAS
jako nástroj spolupráce obcí pro efektivní chod úřadů", reg. č.
CZ.1.04/4.1.00/B6.00043. Tento projekt je spolufinancován Evropským
sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

13.7.2017

Muzeum Blanenska zve ve dnech 17. 7. - 21. 7. 2017 na Zážitkový příměstský program pro děti s tematikou historických objevů jeskyní Moravského krasu a archeologie.

15.5.2017

Obec Senetářov a Spolek Muzeum Senetářov pořádají v zahradě za muzeem Senetářovské gulášové slavnosti. Akce se uskuteční v sobotu 20. května 2017 od 13 hodiny.

5.5.2017

Dům přírody Vás zve na botanickou vycházku  se Zdeněkem Musilem, botanikem Správy CHKO Moravský kras, do Josefovského údolí. Sraz je 6.5.2017 v 8.45 u železniční zastávky Adamov.

15.3.2017

Odvážná cesta za láskou, aneb za skokany a ropuchami se zoologem
Antonínem Krásou, která se uskuteční 9. dubna 2017 v Domu přírody na Skalním mlýně.