Časnýř

Zde najdete informace o svazku 5 obcí, založeném v roce 1998. Území mikroregionu se nachází severně nad městem Brnem s výrazně lesnatým prostředím. Všechny obce s výjimkou Babic leží v povodí místního potoku Časnýře. Níže jsou postupně umisťované informace o životě obyvatel regionu, jež je významným rekreačním zázemím města Brna.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Členské obce mikroregionu Časnýř
Obec/město E-mail Starosta (ka)
Babice nad Svitavou babice.starosta@volny.cz Martykán Miroslav
Bílovice nad Svitavou obec@bilovice-nad-svitavou.cz Boháček Miroslav
Kanice obec.kanice@gmail.com Kalivoda Vladimír, Ing.
Ochoz u Brna ochoz@volny.cz Ing. Alena Kovaříková
Řícmanice ou_ricmanice@volny.cz Mgr. Libor Slabý

Kolik druhů sýrů se vyrábí v Moravském krasu?

Jeden.

Pět.

Sedm.

Deset.

Žádný.

Gastronomie krasu

ENERGYREGION

Místní akční skupina MAS Moravský kras z. s. aktivně spolupracuje na realizaci projektu "MAS
jako nástroj spolupráce obcí pro efektivní chod úřadů", reg. č.
CZ.1.04/4.1.00/B6.00043. Tento projekt je spolufinancován Evropským
sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

22.8.2016

Festival pod dožínkovým věncem se bude konat na výletišti Barachov u rybníka Olšovec v neděli 28. srpna 2016 od 14:00 do 18:00 hod.

11.8.2016

Spolek Muzeum Senetářov pořádá 20.8.2016 od 17 hod. v zahradě muzea Senetářov posezení při cimbálu s ochutnávkou vína.

25.7.2016

V neděli 4. září od 14 do 18 hodin proběhne den otevřených dvěří na Kaprálově mlýně. Na programu jsou komentované prohlídky mlýna i slaměného domu, občerstvení, setkání s pamětníky.

20.7.2016

Erika Leksová (EJ Design) Vás zve na prodejní prohlídku skleněných dekoračních předmětů a šperků o víkendu 24. a 25. září 2016 v Malhostovicích.