Časnýř

Zde najdete informace o svazku 5 obcí, založeném v roce 1998. Území mikroregionu se nachází severně nad městem Brnem s výrazně lesnatým prostředím. Všechny obce s výjimkou Babic leží v povodí místního potoku Časnýře. Níže jsou postupně umisťované informace o životě obyvatel regionu, jež je významným rekreačním zázemím města Brna.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Členské obce mikroregionu Časnýř
Obec/město E-mail Starosta (ka)
Babice nad Svitavou babice.starosta@volny.cz Martykán Miroslav
Bílovice nad Svitavou obec@bilovice-nad-svitavou.cz Boháček Miroslav
Kanice obec.kanice@gmail.com Kalivoda Vladimír, Ing.
Ochoz u Brna ochoz@volny.cz Ing. Alena Kovaříková
Řícmanice ou_ricmanice@volny.cz Mgr. Libor Slabý

Gastronomie krasu

ENERGYREGION

Místní akční skupina MAS Moravský kras z. s. aktivně spolupracuje na realizaci projektu "MAS
jako nástroj spolupráce obcí pro efektivní chod úřadů", reg. č.
CZ.1.04/4.1.00/B6.00043. Tento projekt je spolufinancován Evropským
sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

15.3.2017

Odvážná cesta za láskou, aneb za skokany a ropuchami se zoologem
Antonínem Krásou, která se uskuteční 9. dubna 2017 v Domu přírody na Skalním mlýně.

14.3.2017

Slavnostní zahájení turistické sezony 2017 proběhne v neděli 2. dubna 2017. Zahájení budou předcházet turistické pochody se startem v Blansku a v Boskovicích, které zavedou kroky a kola účastníků do Černé Hory, kde od 14.30 hodin nová sezóna odstartuje...

18.1.2017

REGIONTOUR 2017- největší prezentace průmyslu cestovního ruchu s akcentem na regiony ve střední Evropě, brněnské výstaviště, 19.-22. ledna 2017.

18.11.2016

V Jedovnicích se koná 26. Mikulášský knižní jarmark,
3. prosince 2016 od 8.00 do 16.30 hodin, sál KD Jedovnice a u KD.