Časnýř

Zde najdete informace o svazku 5 obcí, založeném v roce 1998. Území mikroregionu se nachází severně nad městem Brnem s výrazně lesnatým prostředím. Všechny obce s výjimkou Babic leží v povodí místního potoku Časnýře. Níže jsou postupně umisťované informace o životě obyvatel regionu, jež je významným rekreačním zázemím města Brna.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Členské obce mikroregionu Časnýř
Obec/město E-mail Starosta (ka)
Babice nad Svitavou babice.starosta@volny.cz Martykán Miroslav
Bílovice nad Svitavou obec@bilovice-nad-svitavou.cz Boháček Miroslav
Kanice obec.kanice@gmail.com Kalivoda Vladimír, Ing.
Ochoz u Brna ochoz@volny.cz Ing. Alena Kovaříková
Řícmanice ou_ricmanice@volny.cz Mgr. Libor Slabý

Gastronomie krasu

22.9.2017

Ve dnech 28.10. - 29.10.2017 se bude konat Výlov rybníka Olšovec.

24.8.2017

V sobotu 2.září 2017 se v areálu hřiště za Rychtou v Krásensku koná soutěž ve vaření kotlíkových gulášů.

2.8.2017

Obec Ochoz u Brna zve ve dnech 29. - 30. září 2017 na Dny Ochoze u Brna.

13.7.2017

Muzeum Blanenska zve ve dnech 17. 7. - 21. 7. 2017 na Zážitkový příměstský program pro děti s tematikou historických objevů jeskyní Moravského krasu a archeologie.