Černohorsko

Zde najdete informace o mikroregionu Černohorsko, svazku 3 obcí a 1 městysu. Tento malý mikroregion zaujímá polohu severozápadně od města Blanska a jeho určitou výhodou je blízkost státní silnice I. třídy Brno - Svitavy. Níže jsou postupně umisťované informace o životě obyvatel regionu známého především díky Pivovaru Černá Hora, vyrábějícího zlatý pěnivý mok, ale i nealkoholické nápoje, pivní pálenku apod.

Oficiální web tohoto mikroregionu najdeta na adrese - www.cernohorsko.cz.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Členské obce mikroregionu Černohorsko
Obec/městys E-mail Starosta
Bořitov starosta@boritov.cz Mgr. Antonín Fojt
Černá Hora luksch@cernahora.eu Aleš Luksch
Malá Lhota starosta@malalhota.cz Ing. Libor Fuchs
Žernovník zernovnik@zernovnik.cz Ing. Tomáš Dudek
údaje k 19.11.2018

Kolik zpřístupněných jeskyní je na území turistické destinace Moravský kras?

Čtyři

Pět

Šest

9.9.2019

Dětská jezdecká škola Řícmanice zve v sobotu 14. 9. 2019 ve 14.30 na akci Otevřeno 2019.

5.9.2019

Kulturní odpoledne v muzeu v Senetářově dne 14.9.2019.

2.5.2019

V sobotu 11.5.2019 ve 13 hodin se koná akce Senetářovské gulášové slavnosti.

25.1.2019

V sobotu 2. února 2019 ve 14:00 hod v Chrudichromech se bude konat výstava maškarních průvodů