www.mas-moravsky-kras.cz
Čarokrásné krasové scenérie, pradávno obývané jeskyně a historie „železné huti českých i moravských zemí”. To vše se odráží v práci zdejších obyvatel a výrobcích, které zasluhují Vaši pozornost.

Katalog opatření

Tento katalog poskytuje veškeré potřebné a relevantní informace  o možných opatřeních z oblasti energetických úspor a využívání obnovitelných zdrojů enegie (OZE).

Katalog obsahuje jednotlivé listy věnující se rozdílných tématům. Jednotlivá témata jsou členěna do 4 sekcí podle druhu energeticky úsporných opatření, resp. efektivního využívání zdrojů energie:
A: Stavební opatření.
B: Technická zařízení a spotřebiče (distribuce a spotřeba energie).
C: Zdroje energie.
D: Ostatní opatření.
Každá sekce se skládá z několika témat odpovídajících nejčastějším opatřením, které jsou v dané oblasti realizovány.

Každý list je označen symbolem, zda se jedná o opatření investičního charakteru ("I"), či neinvestičního charakteru ("N"). Obsah každého listu je rozdělen na obecnou část, uvádějící základní popis opatření a typické parametry projektu, a na modelový příklad. Modelový příklad přináší praktickou aplikaci, která zprostředkovává konkrétní vyhodnocení zvoleného opatření. Tato část se skládá z popisu modelového příkladu, citlivostní analýzy (opakovatelnost projektu), specifik modelového příkladu a příkladů dobré praxe.

Jednotlivé katalogové listy si můžete stáhnout ve formátu PDF po kliknutí na vybrané opatření.


Přehled témat:
A: Stavební opatření.
    Témata uvedená v této sekci poskytují komplexní informace o nejčastěji realizovaných opatřeních vedoucích k úsporám energie na vytápění.

B: Technická zařízení a spotřebiče.
    Opatření popsaná v sekci B se týkají úsporných opatření na technických zařízeních a spotřebičích, tzn. úspor energie při distribuci a spotřebě energie. Poskytují informace o zateplení budov a zařízení, náhradě materiálu, optimalizaci osvětlení a klimatizace, případně dalších opatření vně budov.

C: Zdroje energie.
Opatření v této oblasti se týkají úsporných opatření prostřednictvím optimalizace zdrojů energie. Obsahuje praktické souvislosti o solárních systémech, lokálním vytápění, malých vodních a dalších zdrojích energie využitelných pro veřejné budovy i domácnosti.

D: Ostatní opatření.
   Témata v sekci "Ostatní opatření" poskytují informace o nejčastěji realizovaných opatřeních z praxe, která jsou využívána v oblasti energetického managementu. Mezi nimi například teplotní zónování objektu, stand-by režimy technických zařízení apod.
Katalog opatření je produktem projektu ENERGYREGION (Efektivní využívání OZE v kombinaci s konvenční energií v regionech), realizovaného v rámci OP CENTRAL EUROPE a spolufinanacovaného Evropskou Unií prostřednictvím Evropského fondu pro regionální rozvoj.Kolik obcí má MAS Moravský kras?

Patnáct.
31%


Dvacetjedna.
10%


Padesátdevět.
34%


Stopět.
15%


Stodeset.
10%


Počet hlasujících: 41

Gastronomie krasu

Via Bohemica

Kras - naše společné dědictví

Ztracený svět

Rezervace stanů
POUZE
na e-mailu: masmk@seznam.cz

Kalendář akcí

ENERGYREGION
Sociální sítě

 
YouTube                 Facebook


 

Místní akční skupina MAS Moravský kras z. s. aktivně spolupracuje na realizaci projektu "MAS
jako nástroj spolupráce obcí pro efektivní chod úřadů", reg. č.
CZ.1.04/4.1.00/B6.00043. Tento projekt je spolufinancován Evropským
sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

Verze s větším písmem pro slabozraké
24.8.2017

V sobotu 2.září 2017 se v areálu hřiště za Rychtou v Krásensku koná soutěž ve vaření kotlíkových gulášů.

2.8.2017

Obec Ochoz u Brna zve ve dnech 29. - 30. září 2017 na Dny Ochoze u Brna.

13.7.2017

Muzeum Blanenska zve ve dnech 17. 7. - 21. 7. 2017 na Zážitkový příměstský program pro děti s tematikou historických objevů jeskyní Moravského krasu a archeologie.

15.5.2017

Obec Senetářov a Spolek Muzeum Senetářov pořádají v zahradě za muzeem Senetářovské gulášové slavnosti. Akce se uskuteční v sobotu 20. května 2017 od 13 hodiny.

Mapa stránek / Prohlášení o přístupnosti / Webdesign / Webmaster / Copyright 2008 MAS MK