Pozvánka na seminář Ovocný strom pro krajinu

MAS Moravský kras z.s. Vás zve na seminář věnovaný podpoře výsadby a údržby ovocných stromů ve venkovské krajině. Seminář se koná v úterý 20. září 2016 ve Sloupu v zasedací místnosti MAS (Sloup 221, 1. patro vlevo) od 13  hodin.

Program semináře:
- Ovocný strom v krajině – jeho význam ve vztahu k probíhajícím klimatickým změnám; příklady dobré praxe ve výsadbě ovocných sadů a alejí na českém venkově.
- Extenzivní ovocnářství, tradiční i odolné odrůdy ovocných stromů, místní a krajové odrůdy.
- Ovocnářský rok – termíny výsadby a následné péče v průběhu kalendářního roku, specifika pěstování ovocných stromů na jižní Moravě a v krasové oblasti.

Přihlášení pomocí online formuláře, emailu registracemasmk@seznam.cz, telefonu 511 141 728 do 14. září 2016.
Kapacita semináře 25 osob.
Předpokládané ukončení v 16 hodin.
Seminář je bezplatný, občerstvení zajištěno.

Lektorem semináře je Ing. Stanislav Boček, Ph.D. Krátce pracoval ve Výzkumném a šlechtitelském ústavu ovocnářském Holovousy s.r.o. V letech 2005 - 2015 působil jako odborný asistent na Ústavu šlechtění a množení zahradnických rostlin ZF MENDELU v Brně. Věnuje se zvláště mapování, záchraně a množení starých, zánikem ohrožených odrůd ovocných dřevin.

Seminář je pořádán v rámci projektu „Aktivizace rozvojového potenciálu Jihomoravského kraje prostřednictvím místních akčních skupin v období 2014-2020“. Projekt, jehož nositelem je Krajské sdružení Národní sítě MAS ČR Jihomoravského kraje, je realizován za podpory Jihomoravského kraje.