STRATEGIE CLLD

Strategie komunitně vedenémo mítního rozvoje (SCLLD) místní akční skupiny MAS Moravský kras z.s. (MASMK) Moravský kras jinak vychází z Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 1303/2013 ze dne 17. prosince 2013 o společných ustanoveních o Evropském fondu pro regionální rozvoj, Evropském sociálním fondu, Fondu soudržnosti, Evropském zemědělském fondu pro rozvoj venkova a Evropském námořním a rybářském fondu, které vymezuje integrovaný přístup k územnímu rozvoji. Jeho realizace je popsána v Dohodě o partnerství mezi ČR a EU.

SCLLD obsahuje veškeré výstupy a kapitoly v rozsahu požadovaném Metodickým pokynem pro využití integrovaných nástrojů v programovém období 2014 – 2020 (MPIN) a člení se do 3 základních částí (analytická část, strategická část, implementační část). Struktura jednotlivých kapitol v SCLLD respektuje požadavky definované v MPIN. Vnitřní členění kapitol je částečně upravené, zpravidla rozšířené nebo podrobněji rozčleněné tak, aby vyhovovalo potřebám dokumentu.

SCLLD má charakter strategického dokumentu, ale s ohledem na její smysl a poslání je především realizačním dokumentem pro aplikaci CLLD jako nástroje regionální politiky EU pro programové období 2014-2020. MASMK působí v území, kde je velký potenciál rozvoje ekonomiky s vysokou přidanou hodnotou a inovativních produktů a služeb. Zároveň zde kromě MASMK nepůsobí žádný jiný subjekt, který by rozvoj celého území řešil mezisektorově se snahou o komplexnost a provázanost. Proto byl zvolen i název SLLD Moravský kras jinak.

SCLLD vychází z potřeb území a má ambici integrovanou formou využívat prostředky ESI fondů pro zajištění synergického dopadu investic realizovaných v rámci těchto nástrojů. SCLLD naplňuje cíle a závazné ukazatele programů ESI fondů, z nichž je financována, a vychází ze specifických potřeb a rozvojového potenciálu území.

Při přípravě SCLLD byl využit partnerský přístup. Do přípravy byli zapojeni všichni relevantní partneři v daném území. Budoucí projekty realizované v rámci SCLLD mají z pohledu územního zacílení plánovaných intervencí velký potenciál pro vytváření synergií a komplementarit.

21.3.2018

28. Velikonoční jedovnický jarmark, sobota 24. března 2018 od 7.30 do 16.00 hodin v sále KD Jedovnice

24.11.2017

27. Mikulášský knižní jarmark, sobota – 2. prosince 2017, otevřeno od 7.30 do 12.00 hodin, sál KD Jedovnice a u KD

22.9.2017

Ve dnech 28.10. - 29.10.2017 se bude konat Výlov rybníka Olšovec.

24.8.2017

V sobotu 2.září 2017 se v areálu hřiště za Rychtou v Krásensku koná soutěž ve vaření kotlíkových gulášů.