Komunitní příprava SCLLD

Do procesu přípravy strategie byli zapojeni místní občané, podnikatelé, samospráva, profesní a zájmové skupiny, církve, školy a další subjekty v regionu a to od prvního dne navrhování strategie.

Při procesu tvorby strategie byla místní komunita zapojena v následujících fázích:
  • při určování silných stránek, slabých stránek, příležitostí a hrozeb;
  • při jejich přeměně na hlavní potřeby a možnosti rozvoje;
  • při výběru hlavních cílů, konkrétních cílů, požadovaných výsledků a priorit, které jim byly přiřazeny;
  • při výběru typů činností, které mohou vést k těmto výsledkům;
  • a při přidělování rozpočtu.

Zapojení komunity pomohlo identifikovat otázky, které jsou pro lidi na místě skutečně významné, a mobilizovat nápady a energii iniciativ a občanů pro další rozvoj regionu.