Mezinárodní dotazníkové šetření

MAS Moravský kras se v listopadu zapojila do mezinárodního dotazníkové šetření „Energetická účinnost ve Vaší domácnosti“, do kterého se zapojili všechny střední školy z regionu MAS Moravský kras. Proběhl tak průzkum informovanosti obyvatel o problematice opatření pro úspory energie. Rozesláno bylo cca 3500 dotazníků (pro všechny studenty středních škol) s návratností 40%.
Cílem dotazníkového šetření a následné analýzy zjištěných informací bylo získat údaje o stavu znalostí a povědomí o různé energetické účinnosti a o chování občanů ve vztahu ke spotřebě energie. Za tímto účelem byl proveden průzkum ve vybraných obcích regionu střední a východní Evropy. Výsledky tohoto šetření jsou prezentovány v následující publikaci (v angličtině). První kapitola vám vysvětlí použitou metodiku. Druhá kapitola prezentuje výsledky z každé z 12 obcí, které se zúčastnily průzkumu.
Výsledky z šetření v regionu MAS Moravský kras naleznete zde (v češtině)