Publikace

Příručka - Energeticky efektivní územní plánování a výstavba
Příručka pro semináře určené stavebním inženýrům, technikům, ale i řemeslníkům. Pouze v anglické verzi.

Sada praktických rádců
V září 2011 jsme vydali sadu praktických rádců, které čtenářům přináší jednoduché návody, jak je možné šetřit v domácnosti energií. Autorem textů je především Jan Hollan z Ekologického institutu Veronica.

Pasivním domem k aktivním komunitám
Tato brožura je myšlena jako praktická inspirace (nebo někdy jen odkaz) pro místní úřady a jejich obce ve střední a východní Evropě. Měla by jim pomoci při podnikání kroků k dosažení co nejlepšího energetického standard budov, při zachování co nejmenší úrovně spotřeby energie. To vyžaduje různá technická opatření, od základů budov až po konstrukci střech.

Úvahy o možnostech zvyšování energetické efektivnosti obecní bytové výstavby.
Brožurka shrnující poznatky z „miniprojektu“ realizovaného v rámci mezinárodního projektu INTENSE.

Praktický rádce - Jak uspořit zeleně v bytovém nebo rodinném domě
Praktický rádce, který Vás seznámí se základními postupy, které vedou k úsporám energie ve Vaší domácnosti. Zároveň získáte základní přehled o programu Zelená úsporám.

Glosář pojmů
Česko-anglický glosář, který objasňuje nejpoužívanější pojmy z oblasti opatření pro úspory energie.

Informační leták o projektu INTENSE
základní informace o projektu