Cesta za exkurzemi, semináři a festivalem do Slovenského krasu

Na konci září jsme se vydali společně s podnikateli v cestovním ruchu, držiteli regionální značky a členy MAS za našimi projektovými partnery do Slovenského krasu. Čekala na nás spousta exkurzí za gastronomií, zejména tou tradiční, a kulturním dědictvím. Pomyslnou třešničkou na dortu však byl celodenní festival, kde jsme mohli nasát atmosféru místního folklóru a nechat se unést rytmem cikánské hudby.

Manažerka projektu Silvia Pápaiová nás prove
dla celým regionem Slovenského krasu. Měli jsme možnost shlédnout ukázky tradičních lidových řemesel, ochutnat místní speciality a zároveň podpořit drobné podnikatele zakoupením jejich výrobků. Festival byl opět možností jak na vlastní oči vidět např. pletení košíků z proutí, vaření švestkových povidel, dekorativní tvoření z vizovického těsta, výroba pastýřských holí, zvonců, tkaní vlněných koberců a jiná domácí řemesla, jež se předávala z generace na generaci.

I pro Vás máme ochutnávku tradičních místních pochoutek, které si můžete sami vyrobit podle receptů uvedených zde. Pokud si chcete připomenout i staré recepty Moravského krasu, jsou k dispozici zde.

Obec Senetářov, Spolek Muzeum Senetářov pořádají 16.06.2017 v zahradě muzea Senetářovské gulášové slavnosti. Zahájení ve 13:00.

21.3.2018

28. Velikonoční jedovnický jarmark, sobota 24. března 2018 od 7.30 do 16.00 hodin v sále KD Jedovnice

24.11.2017

27. Mikulášský knižní jarmark, sobota – 2. prosince 2017, otevřeno od 7.30 do 12.00 hodin, sál KD Jedovnice a u KD