Cesta za exkurzemi, semináři a festivalem do Slovenského krasu

Na konci září jsme se vydali společně s podnikateli v cestovním ruchu, držiteli regionální značky a členy MAS za našimi projektovými partnery do Slovenského krasu. Čekala na nás spousta exkurzí za gastronomií, zejména tou tradiční, a kulturním dědictvím. Pomyslnou třešničkou na dortu však byl celodenní festival, kde jsme mohli nasát atmosféru místního folklóru a nechat se unést rytmem cikánské hudby.

Manažerka projektu Silvia Pápaiová nás prove
dla celým regionem Slovenského krasu. Měli jsme možnost shlédnout ukázky tradičních lidových řemesel, ochutnat místní speciality a zároveň podpořit drobné podnikatele zakoupením jejich výrobků. Festival byl opět možností jak na vlastní oči vidět např. pletení košíků z proutí, vaření švestkových povidel, dekorativní tvoření z vizovického těsta, výroba pastýřských holí, zvonců, tkaní vlněných koberců a jiná domácí řemesla, jež se předávala z generace na generaci.

I pro Vás máme ochutnávku tradičních místních pochoutek, které si můžete sami vyrobit podle receptů uvedených zde. Pokud si chcete připomenout i staré recepty Moravského krasu, jsou k dispozici zde.

3.11. - 5.11. 2018, Svatohuberské menu na zámku ve Křtinách,