Projekt Via Bohemica - podpora místních výrobků, produktů a služeb

Via Bohemica (Česká cesta) byla významná starobylá obchodní cesta, spojující Prahu s Budínem, přecházející územím projektových partnerů. Trasa České cesty byla vytyčena na dvoustranném jednání českého krále Jana Lucemburského a uherského krále Karola I. Roberta na přelomu let 1335 a 1336. Via Bohemica vznikla jako obchodní cesta ve 14. století na podporu ekonomiky a rozvoje. V tom by se mělo pokračovat i v rámci projektu: přeshraniční spolupráce a výměna zkušeností, hospodářský rozvoj a vzájemná propagace území i prostřednictvím regionální značky. Projekt vytvoří společný marketingový model rozvoje místního podnikání a venkovského cestovního ruchu kdysi společného středoevropského kulturního a hospodářského prostoru.

Spolupracující MAS:
  • MAS Moravský kras o.s.
  • Miestna akčná skupina Dudváh
  • Miestna akčná skupina Stará Čierna voda

Regiony jsou zajímavé svými kulturními památkami (např. vodní a větrné mlýny atd.), přírodními krásami (řeky Malý Dunaj, Čierna voda, Váh, CHKO Moravský kras atd.), tradicemi (řemeslníci a tradiční kulturní akce), gastronomií (prastaré tradiční jídla, pěstování ovoce a zeleniny, tradiční cukrářské a pekařské výrobky, regionální značka místních produktů na území MAS Moravský kras atd.) a turistickými možnostmi (např. termální koupaliště, propast Macocha, vodní a vinná turistika, agroturistika atd.).

Výstupy projektu:
  1. Publikace Via Bohemica
  2. Analýza výrobců produktů a poskytovatelů služeb
  3. Logo regionální značky pro výrobky a služby
  4. Manuál pro udělování a používání regionální značky výrobků, produktů a služeb
  5. Informační brožura „Via Bohemica“ místních produktů a výrobků
  6. Informační brožura „Via Bohemica“ místních služeb
  7. Filmový cestovatelský průvodce po „Via Bohemica“
  8. Seminář Cezhraničný marketing partnerských regiónov v kontexte Via Bohemica
  9. Seminář Systém značenia, regionálna značka ako marketingový nástroj
  10. Cezhraničný festival Via Bohemica
  11. Přeshraniční festival Via Bohemica
  12. Pilotní udělení regionální značky pro místní produkty, výrobky a služby

24.11.2017

27. Mikulášský knižní jarmark, sobota – 2. prosince 2017, otevřeno od 7.30 do 12.00 hodin, sál KD Jedovnice a u KD

22.9.2017

Ve dnech 28.10. - 29.10.2017 se bude konat Výlov rybníka Olšovec.

24.8.2017

V sobotu 2.září 2017 se v areálu hřiště za Rychtou v Krásensku koná soutěž ve vaření kotlíkových gulášů.

2.8.2017

Obec Ochoz u Brna zve ve dnech 29. - 30. září 2017 na Dny Ochoze u Brna.