Seminář v Blansku - prosinec 2010

Datum: 2. prosince, od 9:00 do 17:00
Místo: ve Fotbalové hospůdce v Blansku (Údolní 10, v areálu fotbalového hřiště, 49°21'21.835"N, 16°39'22.849"E)

Dopolední blok (od 9:30)
* představení projektu INTENSE (Stanislav Kutáček, MAS Moravský kras)
* představení nástrojů územního plánování využívaných v Německu ke zvýšení energetické efektivnosti výstavby (Christiane von Knorre z architektonické kanceláře “Auraplan”, Německo) - v angličtině
* možnosti/praktické zkušenosti s těmito nástroji v České republice (Marie Horáková, MAS Moravský kras)

Odpolední blok (od 13:00)
* praktické zkušenosti s revitalizací panelových domů Městské části Nový Lískovec v Brně (Ing. Jana Drápalová, starostka)
* získání dotace na pořízení briketovací či peletkovací linky (pro malé podniky či zemědělce) (Ing. Hana Švábenská, Grantika)
* nejčastější technické problémy se zateplováním rodinných domů (Ing. Dudek)
* program Zelená úsporám - pro zájemce (Marie Horáková, MAS Moravský kras)

Další informace:

Vzdělávací akce byla bezplatná. Účastníci obdrželi zdarma CD se studijními materiály, občerstvení (káva, čaj, nealko nápoje, vzorky jídel a nápojů regionální kuchyně) a oběd.

Kontakty:

Marie Horáková
MAS Moravský kras
Email.: horakova@mas-moravsky-kras.cz

Seminář se uskuteční v rámci projektu INTENSE (Od Estonska po Chorvatsko: Inteligentní opatření pro úspory energie pro municipální bydlení v zemích střední a východní Evropy) a projektu Inteligentní opatření pro úspory energie na jižní Moravě, které jsou financovány EU a Ministerstvem pro místní rozvoj.