Seminář o rozvoji cestovního ruchu v Moravském krasu

Termín: 3.- 4. dubna 2014, začátek v 8.00, ukončení v 16.30.

Místo: Zámek Křtiny a region Moravského krasu a Brno

Program semináře:

8.00-9.30: Příběh jako dědictví. Workshop a brainstorming k vypracování profilace
Slovenského a Moravského krasu jako krajin příběhů a jejich nabídek
zážitkového turizmu (Slavomír Szabó)
10.00-12.00: Jak začít podnikat (Juraj Kováč)
12.40-16.30: Blok o pravěké historii Moravského a Slovenského krasu a jejím potenciálu v cestovním ruchu (Petr Zítka):
  • Vývoj štípané industrie od nejstaršího paleolitu po dobu bronzovouv Moravském a Slovenském krasu
  • Demonstrace základních technik štípání kamene
  • "Pazourkový hlavolam" - skládačka čepelového jádra a úštěpového jádra (zábavné pochopení rozdílu technologie moderních lidí versus technologie neandertálců)
  • "A řeže to vůbec?" - pazourkové nože k praktickému vyzkoušení - řezání kůže
Program exkurze:
  • Kostel Jména Panny Marie ve Křtinách
  • Viničné Šumice
  • Kostel Nalezení svatého Kříže a Kapucínský klášter v Brně
  • Moravská vesnička
  • Stará radnice v Brně
  • Brněnské historické podzemí
  • Pavilon Anthropos Moravského zemského muzea v Brně

Lektoři:

Slavomír Szabó, Literárna spoločnosť Pravé orechové, www.praveorechove.com
Juraj Kováč, www.rozbehnisa.sk, Rozbehni sa! je organizace podporující podnikavost mladých lidí. Učí jako rozbíhat užitečné projekty úplně od nuly
Petr Zítka, www.jaknapazourek.cz

Informace pro účastníky:

Účast na semináři je pro subjekty z území MAS Moravský kras o.s. a Občianskeho združenia KRAS bez poplatku. Při větším počtu zájemců budou upřednostněni poskytovatelé služeb v cestovním ruchu a producenti nebo výrobci regionálních produktů.Na akci se můžete přihlásit e-mailem, osobně či telefonicky nejpozději do 27.března 2014 (e-mail: masmk@seznam.cz , tel. +420 511 141 728).

Malá ochutnávka toho, co jsme pro Vás připravili:

Rozhovor se spisovatelem Slavomírem Szabem je ke stažení zde.

Juraj Kováč: Rozbehni sa!

Petr Zítka: Jak na pazourek?

Vzdělávací akce je součástí mezinárodního projektu spolupráce místních akčních skupin MAS Moravský kras o.s. a MAS OZ KRAS Rozprávkové kráľovstvo slimáka Kraska. Projekt je spolufinancován Evropskou unií z Evropského zemědělského fondu pro rozvoj venkova v rámci opatření IV.2.1 Realizace projektů spolupráce Programu rozvoje venkova ČR 2007-2013 a opatření 4.2 Vykonávanie projektov spolupráce Programu rozvoja vidieka SR 2007-2rra-moldava13.

Pozvánka na akci je ke stažení zde.

Kolik druhů sýrů se vyrábí v Moravském krasu?

Jeden.

Pět.

Sedm.

Deset.

Žádný.

Gastronomie krasu

ENERGYREGION

Místní akční skupina MAS Moravský kras z. s. aktivně spolupracuje na realizaci projektu "MAS
jako nástroj spolupráce obcí pro efektivní chod úřadů", reg. č.
CZ.1.04/4.1.00/B6.00043. Tento projekt je spolufinancován Evropským
sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

17.5.2016

Den otevřených dveří kompostárny Blansko proběhne v pátek a sobotu 10. a 11. června.

3.5.2016

V sobotu 7.5.2016 jedovnická dechovka Bivojanka slaví koncertem 20. výročí. Předprodej lístků probíhá v knihovně na náměstí.

29.4.2016

Obec Senetářov a MAS Moravský kras pořádají dne 14.5. 2016 Senetářovské gulášové slavnosti spojené se Dnem MAS.

11.3.2016

Spolek Vápeníček zve na velikonoční prodejní výstavu do Sokolovny v Lipovci dne 12.3.2016 od 9 do 17 hodiny.