Představení knihy Neuvěřitelné příhody šneka Krasíka

Místní akční skupina Moravský kras připravuje pro letošní podzim vydání druhého dílu pohádek na motivy pověstí z Moravského krasu.
Kniha nazvaná Neuvěřitelné příhody šneka Krasíka je opět určena nejmenším dětem od 3 do 8 let, a je koncipována podobně jako první díl: jednotlivé pohádky jsou vyprávěny jazykem dostupným pro nejmenší čtenáře a příběhy, opět inspirované lidovými pověstmi Moravského krasu, spojuje oblíbená postavička malého cestovatele a dobrodruha šneka Krasíka.
Dvanáct pověstí nové knihy se odehrává na místech nacházejících se v samotném jádru Moravského krasu (Suchý žleb, Rudice), ale i na místech vzdálenějších (Otinoves, Boskovice, Řícmanice). Autorem pohádek je opět slovenský spisovatel a sběratel lidových pověstí, zakladatel Literárnej spoločnosti Pravé orechové Slavomír Szabó.
Knihu ilustroval Zsolt Szabó.

Obec Senetářov, Spolek Muzeum Senetářov pořádají 16.06.2017 v zahradě muzea Senetářovské gulášové slavnosti. Zahájení ve 13:00.

21.3.2018

28. Velikonoční jedovnický jarmark, sobota 24. března 2018 od 7.30 do 16.00 hodin v sále KD Jedovnice

24.11.2017

27. Mikulášský knižní jarmark, sobota – 2. prosince 2017, otevřeno od 7.30 do 12.00 hodin, sál KD Jedovnice a u KD