MAS Moravský kras o.s. podruhé na veletrhu REGIONTOUR

Tradičních středoevropských veletrhů cestovního ruchu se zúčastnilo 1270 vystavovatelů ze 31 zemí na ploše 12 500 m2. Zvýšil se mezinárodní kredit veletrhů, když o 33 % vzrostla účast vystavovatelů z okolních zemí.Výrazně se zvýšil také zájem zahraničních návštěvníků, kterých se v prvních třech dnech na pokladnách zaregistrovalo 2258 (v roce 2008 za čtyři dny 1030).

Veletrh REGIONTOUR opětovně představil turistickou nabídku všech krajů České republiky, tuzemských regionů, měst, incomingových agentur a ve zvýšeném počtu i regionů z okolních zemí. Poprvé se stal skutečně „československým“ veletrhem, když prezentoval nabídku všech slovenských krajů, z toho tří v samostatných expozicích.

Tři čtvrtiny návštěvníků na veletrhy GO a REGIONTOUR přijíždějí pravidelně. Nejčastějším důvodem jejich návštěvy bylo získávání informací o novinkách a trendech, ale 29 % dotázaných přijelo především s cílem vést obchodní jednání nebo navazovat obchodní kontakty.

Letos již podruhé se zde prezentovala i MAS Moravský kras o.s. a to hned na dvou stáncích. Kromě prezentace již známého projektu značení místních produktů nyl představen i nový projekt zážitkové turistiky Moravský kras- Na venkově pro venkov.

Stánek také navštívil hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek, který ocenil novou nabídku turistických produktů z regionu a projekt značení místních produktů.

Osobitou atmosféru měl veletrh v sobotu a neděli, kdy ho navštívila veřejnost. Po oba dny byly stánky v doslova v obležení. To byla ta nejlepší známka a ocenění pro všechny organizátory a spoluvystavovatele.

Zvláštní poděkování patří Spolku pro rozvoj venkova Moravský kras, DSO Drahanská vrchovina, Pivovaru Černá Hora a.s. a městům Blansko a Boskovice, za nabídku prezentace naší organizace a našich projektů v jejich expozicích.

Krátkou reportáž z veletrhu se vstupem o naší expozici můžete shlédnout kliknutím zde.