EKOMUZEUM

• Exkurze k výrobcům

• Netradiční zážitky

Objevujte s námi známý – neznámý Moravský kras

Vítejte v Moravském krasu, v krajině krasových kaňonů a planin s více než tisícovkou jeskyní, světoznámou propastí Macochou a dalšími křehkými krásami podzemního světa.

Čarokrásné krasové scenérie a pradávno obývané jeskyně jsou spojeny i s historiií „železné huti českých i moravských zemí”. To vše se odráží v práci zdejších obyvatel a výrobcích, které zasluhují Vaši pozornost. Pojďte je s námi navštívit, pojďte ochutnat vynikající sýry, pojďte si vychutnat pohodu a klid venkova a objevovat skryté krásy Moravského krasu.

Exkurze na farmy a k výrobcům je možné objednat a domluvit pro jednotlivce i skupiny.

Informační leták o Ekomuzeu Moravský kras je ke stažení zde.

Projekt byl podpořen v grantovém řízení MŽP.
Materiál nemusí vyjadřovat stanoviska MŽP.

Gastronomie krasu

ENERGYREGION

Místní akční skupina MAS Moravský kras z. s. aktivně spolupracuje na realizaci projektu "MAS
jako nástroj spolupráce obcí pro efektivní chod úřadů", reg. č.
CZ.1.04/4.1.00/B6.00043. Tento projekt je spolufinancován Evropským
sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

13.7.2017

Muzeum Blanenska zve ve dnech 17. 7. - 21. 7. 2017 na Zážitkový příměstský program pro děti s tematikou historických objevů jeskyní Moravského krasu a archeologie.

15.5.2017

Obec Senetářov a Spolek Muzeum Senetářov pořádají v zahradě za muzeem Senetářovské gulášové slavnosti. Akce se uskuteční v sobotu 20. května 2017 od 13 hodiny.

5.5.2017

Dům přírody Vás zve na botanickou vycházku  se Zdeněkem Musilem, botanikem Správy CHKO Moravský kras, do Josefovského údolí. Sraz je 6.5.2017 v 8.45 u železniční zastávky Adamov.

15.3.2017

Odvážná cesta za láskou, aneb za skokany a ropuchami se zoologem
Antonínem Krásou, která se uskuteční 9. dubna 2017 v Domu přírody na Skalním mlýně.