EKOMUZEUM

• Exkurze k výrobcům

• Netradiční zážitky

Objevujte s námi známý – neznámý Moravský kras

Vítejte v Moravském krasu, v krajině krasových kaňonů a planin s více než tisícovkou jeskyní, světoznámou propastí Macochou a dalšími křehkými krásami podzemního světa.

Čarokrásné krasové scenérie a pradávno obývané jeskyně jsou spojeny i s historiií „železné huti českých i moravských zemí”. To vše se odráží v práci zdejších obyvatel a výrobcích, které zasluhují Vaši pozornost. Pojďte je s námi navštívit, pojďte ochutnat vynikající sýry, pojďte si vychutnat pohodu a klid venkova a objevovat skryté krásy Moravského krasu.

Exkurze na farmy a k výrobcům je možné objednat a domluvit pro jednotlivce i skupiny.

Informační leták o Ekomuzeu Moravský kras je ke stažení zde.

Projekt byl podpořen v grantovém řízení MŽP.
Materiál nemusí vyjadřovat stanoviska MŽP.

Obec Senetářov, Spolek Muzeum Senetářov pořádají 16.06.2017 v zahradě muzea Senetářovské gulášové slavnosti. Zahájení ve 13:00.

21.3.2018

28. Velikonoční jedovnický jarmark, sobota 24. března 2018 od 7.30 do 16.00 hodin v sále KD Jedovnice

24.11.2017

27. Mikulášský knižní jarmark, sobota – 2. prosince 2017, otevřeno od 7.30 do 12.00 hodin, sál KD Jedovnice a u KD