Ovečky na Zlobici

Chováte nebo chcete chovat ovečky, nebo se vám prostě jenom líbí? Přijeďte se na ně podívat a dozvědět se více o plemenech ovcí, jejich chovu, zpracování vlny a dalších produktů. Na Zlobici se na Vás nebudou zlobit. Těšit
se na Vás bude asi sto dospělých ovcí, třicet koz, kůň huculák Monty, oslí slečna Márinka z Jalového dvora, vietnamská prasátka Oldřich a Boženka s dcerou Žofinkou a šesti malými selátky a jeden velký, ale hodný pes Hanča.

Na jaře navíc ještě spousta mimin ovčích i kozích, ale pospěšte si, rostou jako z vody! Můžete chodit po pastvinách, budete-li zticha, možná potkáte i srnku Julinku. Na jaře stříháme ovce – už jste někdy viděli stříhání ovcí? Jestli ne, přijďte se podívat.

V létě budeme vlnu zpracovávat, začátkem července pořádáme kurz zpracování vlny pro začátečníky. I na něm Vás
rádi uvítáme, buď jako veřejnost, která se přijde jenom kouknout, nebo jako účastníky kurzu. Naučíte se vlnu prát, česat, případně barvit, příst na kolovratu a tkát na stavu.